Yatırım yapmaya başla!

Japonya’da Kiralanan Araçlar İki Nokta Arasında Gitmek için Kullanılmıyor!

Japonya'da iki büyük araç kiralama şirketinin yapmış olduğu bir araştırmanın sonuçlarını, eminiz ki duymadınız!
Japonya’da Kiralanan Araçlar İki Nokta Arasında Gitmek için Kullanılmıyor!

Telegraph‘ın yer verdiği ilginç bir oto kiralama haberiyle birlikteyiz. Genellikle tabelalarda Rent A Car olarak ifade edilen kiralamalar, en çok özel şirketler ve otomobil sahibi olmayanların tercihi olur. Bu kısma kadar olanları zaten herkes biliyor. Asıl mesele Japonya’da insanların kiralama araçlarını alma sebepleri.

Uzak Doğu ülkesinin en büyülerinden Orix Corp ve Times24 Co.‘nun yapmış olduğu araştırmalar neticesinde fazla ilginç sonuçlar çıkıyor. Sıralanan maddelerin en sonuna baktığımızda, sizde göreceksiniz ki kiralama ile ilgili alakasız her şey var.

Japonya’da en çok neden araç kiralandığına başlıyoruz!

Orix Auto Corp ve Times24 Co.’nun rezervasyonlarına normal olarak insanların iki nokta arasında gitmek için başvuru yapıyor. Ancak kişilerin aldıkları aracı hiç bir yere seyahat etmeden tek bir lokasyonda beklettikleri ortaya çıkıyor. GPS sistemli araçlar için bu analizi yapmak gayet basit.

Şirketlerin bu durum dikkatini çekmiş ve anket hazırlamış. Katılımcıların verdiği cevaplar; öğle aralarında patronlarından uzak, rahat bir şekilde, ayrılan süreyi uyuyarak geçirdikleri yazılmış. Böylelikle kısa tatillerinde patron incelemelerinden de uzak kaldıklarını söylemişler.

Bir şirket patronu da kiraladıkları araçları bir ofis olarak kullandığını ve aracın ön koltuğunda iş ortamını oluşturduğunu aktarmış.

Japonya’da araç kiralama işinin ilginçlik seviyesi artıyor!

Başka bir araç kiralayıcısı da tren istasyonunda saklama dolabı bulamadığı için başvuru da bulunduğu yazılmış. Tren garına gelen kişi dolaştığı zaman diliminde çantasının kendisine yük olmaması için ve saklama dolabı kiralamayamadığı için buna rent a carda çözüm bulmuş.

Geldik verilen cevaplardan en ilginç olana. Öğle yemeği için otomobil kiralama! Teknolojiler ihtiyaçlardan doğar veya bazı pratik buluşlar zor anlarda akla gelir vs. gibi sözler duymuşsunuzdur. Peki, öğle yemeğini huzurlu şekilde gözlerden uzak bir şekilde yemek isteyene ne denir?

Haklı olarak diyeceksiniz ki Japonya’da kiralama ücretleri bu kadar ucuz mu ki insanlar garip şeyler için kullanabiliyor. Ülkede, bizde olduğu gibi 24 saat, hatta yarım gün gibi bir kiralama şekli diretilmiyor.

Minimum 30 dakika olacak şekilde araç kiralayabiliyorsunuz. Ortalama bu sürece vereceğiniz ücret 20 ile 25 TL arasında. Firmaya göre de değişiyor. Yani, yukarıda yazmış olduğumuz kısa süreli işler için ufak bir paraya ihtiyaçlarınızı karşılayabiliyorsunuz.

İkinci merak edilen kısım da yemek yedikten veya uyuduktan sonra arabalar nereye bırakılıyor. Buna da cevap olarak; şirketlerin o kadar çok irtibat noktası var ki birkaç dakika içerisinde araçları teslim edebileceğiniz söyleniyor. Peki sizin böyle ilginç bir neden için araç kiraladığınız oldu mu?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum