Yatırım yapmaya başla!

Japonya G20 Ülkelerini Küresel Ticaret Konusunda Çok Taraflılığa Çağırıyor

Japonya Maliye Bakanı Yardımcısı Masatsugu Asakawa, küresel ticaret sıkıntılarını çok taraflı bir şekilde çözümlemeye çağırdı. Detaylar aşağıda;
Japonya G20 Ülkelerini Küresel Ticaret Konusunda Çok Taraflılığa Çağırıyor

Japonya Maliye Bakanı Yardımcısı Masatsugu Asakawa, G20 ekonomilerine ticaret anlaşmazlığını çok taraflı bir şekilde çözümleme çağrısında bulundu. Tarifelerin büyük cari hesap fazlaları ve açıkları olan ülkelerin arasındaki dengesizliği düzeltmek için çok az şey yapacağını belirten Asakawa, G20 üyelerinin bunun yerine çok taraflı bir sahnede kalıcı küresel dengesizlikleri düzeltmek için politika seçeneklerini araştırması gerektiğini söyledi. Bir Uluslararası Para Fonu seminerinde konuşan Asakawa; “dış ödemeler dengesi açık ve fazlalık veren ülkeler arasında iş birliği için geniş bir alan olduğunu anlamalıyız” dedi.

Cari hesabın yalnızca ticaret dengesiyle alakalı olmadığını dile getiren Japon diplomat; “tarifelerin cari denge üzerinde fiziksel bir etkisi yoktur” ifadeleriyle dikkat çekti.

Japonya Maliye Bakanı Yardımcısı Masatsugu Asakawa Küresel Ticaret Anlaşmazlığını Çözme ÇağrısıJaponya Maliye Bakanı Yardımcısı bunların yanı sıra, iki taraflı ticaret dengesizliklerine çok fazla odaklanmak yerine cari işlemler dengesini etkileyen sermaye akımlarına ve yapısal faktörlere daha fazla dikkat gösterilmesi gerektiğini kaydetti. Önümüzdeki yılın G20 Başkanı olarak Japonya’nın müzakerelerde küresel dengesizliklere öncelik vereceğini söyleyen Asakawa, konunun G20’nin temel amacına son derece uygun olduğunu belirtti.

Bu noktada G20’nin ABD’nin büyük ticaret açığını daraltmak için tarifeleri kullanarak diğer ülkelerle arasında yarattığı anlaşmazlıkları gideremediği vurgulandı.

ABD'nin Büyük Ticaret Açığını Daraltmak için İki Taraflı Anlaşmalar Yanlış Ayriyeten bugünün notlarının, Tokyo’nun Trump’ın ticaret açıklarının iki taraflı ticaret anlaşmaları yoluyla kapatılmasına karşı koymasına diğer ülkelerden destek beklediğini gösterdiği kaydedildi.

Asawaka G20 ülkelerinin dış dengesizlikleri düzeltebilmek için gelişmekte olan ülkelerin yatırım için gelişmiş ekonomilerde biriken büyük tasarrufları kullanabileceklerini söyledi.

Asawaka G-20 Ülkeler Dış Dengesizlikleri Düzeltmek için Neler Kullanabilir Japon diplomata göre gelişmiş ülkeler gelişmekte olan ekonomilere yatırım yapmaktan, tasarruflarından daha fazla gelir elde ederek faydalanabilirlerdi. Bu da gelişmiş ekonomilerin yaşlanan nüfuslarına emekliliğe hazırlanmaları için daha fazla para kazandırabilirdi.

Asawaka zayıf bir Japon yeninin ihracat hacmini artırmaya yönelik etkisinin de son yıllarda azaldığını ve artık bunun avantajını yurtdışında sattıkları malların fiyatını düşürmek için kullanmadıklarını dile getirdi. Bu konudaki düşüncesini de şöyle açıkladı: “Bu, Japonya ekonomisi için çok güzel bir şey. Bu, Japonya’nın ihracat yapısının daha yüksek fiyatlarda satılan yüksek değerli mallara kaydığı anlamına gelebilir.”

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum