Yatırım yapmaya başla!

Japonya’nın En Büyük Platformu Para Çekimini Durdurunca Kripto Paralar Sert Düştü

Kripto paralarda yaşanan düşüşler sonrasında endişeler artarken, Japonya'nın en büyük platformu para çekimini durdurdu. Düşüşe neden olan bu hamlenin detayları şu şekilde;
Japonya’nın En Büyük Platformu Para Çekimini Durdurunca Kripto Paralar Sert Düştü

Kripto paralar 2018 yılına hiç de iyi bir başlangıç yapmadı. Ocak ayının sonuna yaklaşırken, bitcoin başta olmak üzere kripto paralarda düşüşler gözleniyor. Çin’den ve Güney Kore’den gelen sınırlama haberleri ile düşüşünü hızlandıran dijital paralar, şimdi de Japonya haberleri ile geriliyor. Bitcoin, ethereum, litecoin ve Ripple düşük seviyelerini koruyor.

Japonya’nın en büyük bitcoin platformlarından olan Coincheck Inc. müşteri hesaplarından para çekimini durdurdu.

Coincheck Inc. Nakit Çekimini Durdurdu

Bu haberin yayılmasıyla birlikte kripto paralarda düşüş gözlendi. Platformun nakit çekimini durdurmasının nedeni ise Mt. Gox’un çökmesine benzer bir durumun yaşanmaması şeklinde yorumlandı.

Tokyo merkezli Coincheck Inc. Twitter üzerinden paylaştığı tweet ile tüm para çekimleri ile bitcoin dışında tüm kripto paralarda işlemleri durdurduğunu duyurdu.

Platformdan nedeni ile herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Telefon ile ulaşmaya çalışanlara, yetkililer herhangi bir bilgi vermedi. E-postalara ise cevap verilmediği biliniyor. Haberlerin duyulmasıyla birlikte kripto paralar düşmeye başladı.

Bitcoin TSİ 01:00’den itibaren % 6,7 oranında düştü ve TSİ 15:00 itibariyle 10 bin 500 dolardan işlem görmeye başladı.

Bitcoin 10 Bin 500 Dolara Geriledi

Nobel ödüllü ekonomist Robert Shiller, bitcoini ilginç bir deney olarak tanımladı. Finansal sistemin geleceği olmaktan uzak olduğunu da sözlerine ekledi. Davos Zirvesi’nde kripto paralarla ilgili panelde konuşan Shiller, “bitcoin gerçekten parlak bir fikir, teknolojisinden etkilendim; ama bu teknoloji başka bir şey için gibi görünüyor,” dedi.

Ripple da düşüş gösteren coinlerden oldu. Sabah saatlerinde Ripple, % 0,4 oranında gerileyerek 1,31 dolardan işlem gördü.

Ripple 1,31 Dolardan İşlem Gördü

Ardından düşüşünü hızlandırdı ve % 11 oranında değer kaybı ile 1,1750 dolara kadar indi. 23 Ocak tarihinde % 8,8 oranında yükselerek, 3,32 doları kaydetmişti. Bu seviye, yılbaşında gösterdiği performans sonucunda kaydettiği rekor seviyenin % 61 oranında altına işaret etti.

Ethereum ise % 0,7 oranında yükseldi ve 1068 doları kaydetti.

Ethereum 1068 Dolara Çıktı

Ethereum yatırımcıları görülen yükselişle birlikte 2000 doları göreceği beklentilerini yeniden gündeme getirdi. İlerleyen saatlerde ise ethereum % 4,8 oranında düştü ve 1009 dolardan alıcı buldu.

Litecoin ise % 0,7 oranında yükselerek 180,64 dolara çıktı.

Litecoin 180 Dolara Çıktı

Sabah saatlerinde litecoinde görülen yükseliş, yatırımcıların beklentilerini bir miktar karşılardı. Buna rağmen ilerleyen saatlerde % 5,38 oranında geriledi ve yeniden 169,7 dolardan işlem görmeye başladı.

CFTC ve SEC ise kripto para piyasaları üzerindeki düzenlemelerin artmasını desteklediklerini açıkladı.

SEC ve CFTC Düzenlemelere Destek Verecek

Bilindiği gibi bitcoin vadeli kontratlarının işleme açılması konusunda CFTC ve SEC önemli regülatörlerdir. Wall Street Journal tarafından yayınlanan bir yazıda, iki regülatörün ortak açıklamasına yer verildi. Bu açıklamada; dijital çağ için verimin sağlanması adına, bu çerçevedeki siyasi düzenlemeler üzerine çaba gösterilmesini destekleyecekleri konusu işlendi. Bir yanda düşüşlere yönelik endişeler yer alırken diğer yanda yasal düzenlemeler sonucunda yaşanacak sınırlamalar, kripto para yatırımcılarının büyük bir belirsizlik içerisine girmesine neden oluyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum