Yatırım yapmaya başla!

Japonya’nın En Büyük Otomotiv Firmalarından Biri Üretimlerini Durdurdu!

Japonya'nın en büyük otomotiv firmalarından biri ani kararla üretim durdurma kararı aldı. Hangi firma üretim bantlarını durdurdu? Durdurmanın sebebi ne? Tüm detaylar haberimizde!
Japonya’nın En Büyük Otomotiv Firmalarından Biri Üretimlerini Durdurdu!

Dünyadaki şu an en büyük tehdit olarak görülen siber saldırılar bu sefer Japon bir firmaya vurgun yaşattı. Bu gibi saldırılarda genelde büyükler hedef alınarak ilgi çekilmeye çalışılıyor. Daha sonrasında bu büyük firmalardan gelen “virüs alarmı” seslerini duyuyoruz. Genel olarak baktığımızda internetin artık hayatımızdaki önemi tartışılmaz. Hal böyle olunca da evimizin, özellikle üretici tesislerinin karşı karşıya olduğu tehlikeler de kestirilemiyor.

Hatırlarsanız 1 ay önce Fransız Renault fabrikalarına siber saldırı yapılarak, dünya üzerindeki bir çok fabrikasında üretimlerini durdurmuşlardı. Şimdi siber saldırıların merkezi uzak doğu oldu. Japonya‘dan gelen haberlere bakılırsa durumlar biraz kötü!

Honda‘ya yapılan siber saldırı ile bilgisayar ağlarına atılan tehlikeli bir virüsten bahsediliyor. Üretimleri ani bir şekilde durduran Honda, neden kaynaklandığını çözmeye çalışıyor. Honda’nın başka hangi fabrikasında üretimler durduruldu? Honda’nın bu saldırıdan dolayı çıkıcak zararlar neler? Hepsi haberimizin detayında…

Virüs Sadece Japonya’yı Etkilemedi!

Virüs Sadece Japonya'yı Etkilemedi!Honda Motors Corparation‘dan gelen açıklamalarda, saldırının Japonya merkezli olup, Kuzey Amerika ve Avrupa tesislerinin de etkilendiğini söylediler. Şimdilik bir günlük bir durdurma kararı olduğunu söyleseler de, hasarın büyüklüğüne göre ve saldırı nedenini çözene kadar bu sürenin biraz daha uzayabileceği bildirildi.

En çok bankalara saldırıları duysakta son zamanlarda hacker‘lar otomotiv sektöründe usulsüz işler yapıyorlar. Normal olarak otomotiv firmaları da belki de hiç düşünmedikleri ağır siber saldırılara karşı önlemsiz şekilde yakalanıyorlar.

Bu Saldırı Hangi Modellerin Üretim Durmasına Neden Oldu?

Bu Saldırı Hangi Modellerin Üretim Durmasına Neden Oldu?Saldırıyı yapanların WannaCry adındaki hacker saldırı ekibi dolduğu tespit edilmiş. WannaCry son 1 yılda hastanelere, bankalara ve 150’den fazla ülkenin farklı sektördeki sistemlerine giriş yapmışlar. Honda, Tokyo’da bulunan Sayama fabrikasında ürettiği Accord ve bazı modellerin üretim bantlarını şimdilik durdurdu. Sayama fabrikasında günlük 1000 adet otomobil üretimi yapılıyormuş. Honda şimdilik zarar ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Ancak zarar tespit çalışmalarının fabrikaların daha ne kadar süreyle duracağı belirlendikten sonra açıklanacağını bildirdiler. Akla gelen sorulardan birisi de; ilerleyen günlerde WannaCry‘ın bu saldırıların şiddetini artırma ihtimali var mı?

Gördüğümüz gibi Renault‘dan sonra ikinci siber saldırı Japon Honda’ya geldi. Fidyeci ekip olarak da tanıtanan WannaCry’ın Honda’nın sistemlerine neden saldırı yaptığı halen anlaşılmamış. Bence, bugün atlatıldıktan sonra neden ve nasıl soruları yanıt bulacaktır.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum