Yatırım yapmaya başla!

Japon Teknolojisi Yeni Casio Saat ile Bileklerde Şekil Alıyor!

Japon Teknolojisi Yeni Casio Saat ile Bileklerde Şekil Alıyor!

Çocukluğunda, Casio’nun hesap makineli saatini ve F-91W-1DG modelini bileğine takmayan yoktur. Bu saatler o dönemlerin gameboyları ve atarileriyle birlikte en ileri teknolojik cihazlarından bazılarıydı. Şimdilerde ise bu modellerin yerini dünyanın en pahalı akıllı saatleri ve çeşitli teknolojik cihazları aldı. Bugünlerde, 1946 yılında kurulan Japon üretici Casio’nun eski model saatlerine tarihi eserler ve çocukluk dönemimizin hatıraları olarak baksak da bu ünlü elektronik alet firması tarafından tasarlanan yeni başyapıtlar saatçilik sektöründe Casio’nun şanını sürdürmeyi başaracak gibi görünüyor.

İlk elektronik hesap makinesini 1957 yılında piyasaya sürdükten sonra durmak bilmeden birçok elektronik alet üreten Casio’nun günümüzde en bilindik ve en çok satılan modeli G-Shock saatleridir. Muhteşem mekanizması ve işlevselliği ile bu aksesuarlar, sporcular için üretilen dünyanın en iyi saatleri arasında yer alıyor. Casio özel bir Japon tekniği uygulayarak bu saat modeline yeni bir boyut atlattırmayı başararak, Hammer Tone MR-G modelini meydana getirdi. Şimdi dilerseniz, bu ünlü Japon firma tarafından üretilen başyapıta birlikte daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda ünlü Japon tekniğiyle üretilmiş sınırlı sayıdaki Casio modeli:

Japon Ustaların Özel Tekniği ile Tasarlanmış Bir Şaheser

Japon Ustaların Özel Tekniği ile Tasarlanmış Bir ŞaheserCasio, sınırlı sayıdaki Hammer Tone MR-G saatini bu yıl Haziran ayında piyasaya sürecek. Bu zanaat eserinin en büyük özelliği ise tasarımında, hızlı trenlerin ve uçakların yapımında da kullanılan Japonya’ya özgü Tsu-i-ki tekniğinden yararlanılmasıdır. Saatin hem bezeline hem de merkez şerit bağlantılarına çekiç ile rötuş yapılmıştır. Kullanılan bu özel teknik sayesinde Hammer Tone MR-G Casio G-Shock saati, dünyanın en gözde saat markalarının birbirinden lüks modelleri gibi pahalı parçaları geride bırakmayı başarmıştır.Hammer Tone saati ayrıca bünyesinde, Oboro-gin (koyu gümüş renk) ve Akagene (yüzde 3 ila 5 altın ve bakırdan oluşturulmuş alaşım) gibi özellikleri de barındırmaktadır.

Hammer Tone MR-G Casio G-Shock Başyapıtının Teknik Özellikleri

Hammer Tone MR-G Casio G-Shock Başyapıtının Teknik ÖzellikleriSınırlı sayıdaki bu ustalık işi eserde; 6 çok batlı, GPS kontrolü, parlama ve yansıma önleyici safir cam ve titanyum kasa gibi özelliklerde mevcuttur. G-Shock modellerinin ölümsüzlüğünü en iyi şekilde kanıtlayan bu başyapıt, 200 metreye kadar suya dayanıklıdır. Ayrıca Hammer Tone MR-G Casio G-Shock saati; LED aydınlatma, alarm, takvim, 40 zaman dilimli dünya saati, uçuş modu, kronometre, geri sayım zamanlayıcısı gibi heyecan verici özellikleri de bünyesinde barındırmaktadır. Casio’nun bu başyapıtının karşısında dünyanın en pahalı saatleri oldukça sönük kalacaktır.

Casio’nun Yeni Tasarım Harikasının Fiyatı

Casio'nun Yeni Tasarım Harikasının Fiyatı1982 yılında ilk G-Shock modeli piyasaya sürüldükten sonra inşa edilen her yeni model, seleflerinden çok daha işlevsel ve şık olmaya devam etti. Japon devi Casio tarafından saatçilik dünyasına hediye edilen bu başyapıttan dünya çapında sadece 300 örnek üretildi. 54.7 milimetrelik çapıyla, tasarımında kullanılan özel teknik ve işlevselliği ile kusursuz bir cihaz olan Hammer Tone MR-G Casio G-Shock, 6.200 dolarlık fiyat etiketiyle piyasaya sürülecek.

Casio’nun teknolojisi ve Japon ustalarının el emeği ile ortaya “Çekiç Sesi” anlamına gelen Hammer Tone adında bir başyapıt çıkıyor. Kurulduğu tarihten bu yana elektronik cihaz teknolojisinde harikalar yaratan Casio, bu yeni saatiyle tasarımda da oldukça büyük bir adım atmış oldu. Peki, Casio’nun Japonya’ya özgü Tsu-i-ki tekniği ile tasarlanan bu şaheserine sahip olmak ister miydiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum