Yatırım yapmaya başla!

Japonlar Ev Dağınıklığına Son Verecek Robotlar GeliştirdiGünlük ev hayatımızda can sıkacak şeylerin başında ortalığın dağınık olması gelir. Özellikle küçük çocukların yaşadığı evlerde dağınıklık kaçınılmaz bir sondur. Ancak Japon robot üreticisi Preferred Networks, bu sorunu çözecek bir robot geliştirdi. Geliştirilen robot, odada dağınık şekilde duran eşyaları başarılı bir şekilde algılayıp ait olduğu yere bırakıyor.

Japonya’da geçtiğimiz günlerde düzenlenen CEATEC 2018 etkinliğinde etrafı toplama özelliğine sahip robotlar tanıtıldı. Farklı nesnelerin odaya düzensiz olarak dağıtıldığı görüntülerde robotlar gördükleri objeleri başarıyla tanımlıyor. Robotlar devamında tanımladıkları nesneleri ait olduğu yerlere yerleştiriyor.

Hazırlanan tanıtım videosunda robotların odaya dağıtılmış eşyaları toplamasına tanık oluyorsunuz. Ancak robotların nesneleri toplama hızı oldukça yavaş olduğundan video 20 kat hızlandırılmış. Henüz yavaş gibi görünseler de, robotların önümüzdeki yıllarda daha da geliştirileceğini düşünecek olursak robotların ev temizliğinde aktif bir yardımcı olacağını söyleyebiliriz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum