Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

Jantsa Hisseleri Yeni Üretim Hattı Yatırımıyla Güçlü Yükseliyor

Jantsa hisseleri şirketin yatırım ve kapasite artışına ilişkin açıklamasıyla yüzde 5'in üzerinde yükseldi.
Jantsa Hisseleri Yeni Üretim Hattı Yatırımıyla Güçlü Yükseliyor
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

Jantsa yatırım ve kapasite artışına ilişkin bildirimde bulunurken hisseler Temmuz ayının ilk gününde güçlü yükselişle hareket ediyor.

Jantsa Jant Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi (Jantsa) bugün Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yatırım ve kapasite artışına ilişkin bildirimde bulundu. TSİ 11.00’e doğru yapılan bildirime göre şirket bugünkü yönetim kurulu toplantısında yeni üretim hattı yapılmasına karar verdi.

Dün 77,70 Türk lirasından kapanış yapan Jantsa hisseleri, 1 Temmuz seansına 78,95 TL ile açılış yaptı.
JANTSA HİSSE %5 YÜKSELİŞ
Kaynak: PİYASA.PARATİC.COM

Açılış yükseği 81 TL olurken sonraki dakikalarda yükselişi sürdürdü. TSİ 11.25’te 83,70 TL ile gün içi yükseğini gördükten sonra kazançlarının bir kısmını geri verdi.

Bununla birlikte güçlü artışla ilerlemeye devam etti. TSİ 12.23’de yüzde 5,15 primli işlem gören JANTSA hisseleri, yıllık bazda yüzde 805 değerlendi. Aylık bazda yüzde 6 kaybetse de haftalık olarak yüzde 2 değer kazandı.

Kararın detaylarında şirketin artan iş hacimlerini önümüzdeki dönemlerde karşılayabilmek için alınırken bunun yaklaşık 50 milyon TL tutarında teşvik belgesi kapsamında gerçekleştirileceği bildirildi.

GCM Yatırım Banner

Söz konusu hattın 2022 yılı içinde tamamlanarak devreye alınmasına ve bu yatırım ile kapasitenin % 15 artırılmasına karar verildiği eklendi.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.