Yatırım yapmaya başla!

İngiliz Milyarder James Dyson Singapur’un En Pahalı Çatı Katını Satın Aldı

İngiliz teknoloji şirketi Dyson’un kurucusu James Dyson ve eşinin, Singapur’da lüks bir çatı katını rekor fiyata aldıkları iddia edildi. İşte detaylar;
İngiliz Milyarder James Dyson Singapur’un En Pahalı Çatı Katını Satın Aldı

İngiliz teknoloji şirketi Dyson’u kuran ve firmasının başarısı sayesinde dünyanın en zengin mucitleri arasına giren James Dyson, iddialara göre Singapur’da rekor fiyata lüks bir çatı katı dairesi satın aldı.

The Business Times’ın haberine göre James Dyson ile eşi Deirdre Hindmarsh, Singapur’daki çatı katı dairesini 73.8 milyon Singapur doları (54.2 milyon dolar) karşılığında satın aldı. The Business Times haberinde kaynak belirtmezken yerel gazete The Straits Times, satın almayı gösteren belgeleri incelediğini bildirdi.

Dyson’un iddia edilen satın alımı, bir ev almak için dünyanın en pahalı şehirlerinden biri olan Singapur’daki bir çatı katı için yeni bir rekor fiyatı temsil etti.

Dyson Singapur Çatı Katı Rekor Fiyat Şehir devletinin merkezi ticaret bölgesinde yer alan çatı katının, Singapur’un en yüksek binasının son üç katını işgal ettiği aktarıldı. Öte yandan Dyson’un satın alımı, şirketin yeni elektrikli otomobil fabrikası için Singapur’u seçtiğini açıklamasından dokuz ay sonra geldi. Ocak ayında Dyson, merkez ofisini şirketin en hızlı büyüyen pazarlarına daha yakın olması için İngiltere’den Singapur’a taşıdığını söylemişti.

Brexit destekçisi James Dyson, açıklamasında kararının İngiltere’nin AB’den ayrılması ya da vergi uygulamaları tarafından yönlendirilmediği belirtmişti.

İngiliz Milyarder James Dyson Genel Merkez İngiltere Singapur Taşıma Kararı İngiltere’nin en tanınmış girişimcilerinden biri olan Dyson’un CEO’su Jim Rowan; “Asya’daki büyüme oranımız, son yıllarda dünyadaki diğer birçok yeri ikiye katladı” diyerek karın yarısından fazlasının bölgeden geldiğini vurgulamıştı.

Ayrıca vergi ödemelerinde önemsiz bir farklılık olacağını çünkü Singapur’da kurumlar vergisi oranının yüzde 17, İngiltere’de ise yüzde 19 olduğunun üzerini çizmişti. İşte bu gelişmeler göz önüne alındığında Dyson’un kurucusu James Dyson ile eşinin, Singapur’da lüks bir çatı katını rekor fiyata almaları mantıklı göründü. Şirketten bir sözcü de The Business Times’a; “Merkezi Singapur’a taşıma kararı ve şirketin bölgeye artan odağı düşünüldüğünde, elbette James Dyson buradan bir mülk satın aldı” dedi ancak alımın detaylarını paylaşmadı.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Gayrimenkul kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum