Yatırım yapmaya başla!

James Bond Kadınlarının Filmde Kullandığı Gözden Kaçan Arabaları Sergilendi!

007 James Bond film serilerinde kadın başrol oyuncularının kullandığı arabalar sergilendi. Bond In Motion adındaki sergi de hangi arabalar varmış buyurun bakalım!
James Bond Kadınlarının Filmde Kullandığı Gözden Kaçan Arabaları Sergilendi!

Birisi gelse ve “James Bond hangi arabayı kullanıyordu” sorsa direk olarak Aston Martin dersiniz! Bond film serilerinde 007 ile beraber bizlere heyecan dolu dakikalar yaşatan başrol kadınlarının arabaları hep bir gölgede kalmıştır. Haklı olarak Aston gibi bir arabanın yanında birçok model gölgede kalır! Yeni açılışı yapılan sergide “Bond Kızları”nın aksiyon sahnesi arabaları otantik bir sergiyle hatırlatılmış oldu.

Bond In Motion adındaki sergi de birbirinden güzel unutulmuş arabalar sergilendi. O zaman James Bond filmlerine giderek unutulan Bond Kızı arabaları nelermiş bakalım!

1 Ford Thunderbird – Die Another Day

Ford’un en özel arabalarından birisi olan Thunderbird, markasının James Bond ilk 3 seri anlaşmasının ilk arabasıdır. 1955 yılında üretime alınan bu güzel modelin ismiyle ilgili güzel de bir hikayesi var. Ford şirketi zamanında böyle bir araba yapımı için start verse de isim konusunda tereddütlü yaklaşmış. Bunun üzerine para ödüllü isim kampanyası başlatılmış. Kazanan ise bir kupaya kahve koyarak evinde yudumlayan birisi!Şimdi neden kahve-kupa gibi detaylara girildiğini merak ettiniz. Çünkü kahve kupasının üzerinde “Thunderbird” yazıyormuş.

James Bond Die Another Day‘de kullanılan Ford, Tunderbird’ün 11. neslidir. Çekici kırmızı rengiyle sahneye çıkan özel araba, fazla yer verilmese de yine de başrol kadını tarafından kullanıldı.

2 Land Rover Defender – Skyfall

Dışarıdan baktığımızda bile halen heyecanlı duran ve kaya kadar sağlam bir duruş sergileyen Defender, dikkat ettiniz mi bilmiyorum ama Skyfall’da esmer güzel Naomie Harris tarafından kullanılmıştı. İstanbul’da çekimi yapılan bu seride, Defender dar sokaklarda gayet heyecanlı sahnelerde oynatılmıştı.

Kapışmalar ve aksiyonu bol olan filmde, farklı 8 adet Defender 110 hazırlanmış. Kolay değil o kadar vurdu kırdının içinde sayı anca denk gelmiştir. Hatta bu araçların James Bond filmlerine uyarlama görevini Jaguar – Land Rover Grubu bizzat üstlenmiş.

3 Ford KA – Quantum of Solace

Aslında demin dediğimiz Ford’un 3 seri anlaşmasının bir modelide Ford KA dır. Ford, KA’yı 2. nesline denk getirerek, Quantum of Solace‘de reklamı yapılmış oldu. Olga Kurylenko’nun kullandığı altın sarısı KA, birazda çevreci tarafa vurgu yapmak amaçlı hidrojen yakıt sistemi kullanılmış.

Nedendir bilinmez ama KA, 1996 çıkış yılında seri satışları yapılsa da o kadar da beklenen yükselişler gösteremedi. Ford’un artık çocuğu gibi olan bu model, şu an 3. nesliyle yollarda.

Normal olarak James Bond’un parçaladığı Aston Martin’lerden sonra bunlar biraz ucuz kaçabilir. Yine de böyle bir serginin düşünülmesi gayet güzel olmuş. Zaten hali hazırda Bond In Motion’da filmde kullanılan, hatta parçalanmış halleriyle sergilenen arabalar var.

Biraz daha geriye doğru gittiğimizde, hatırladığım kadarıyla 1983 yapımı Sag Niemals Nie‘de yine kadın aktörün kullandığı Renault 5 Turbo aracı hatırlasam da sergide göremedik. Belki de öyle hatırlıyorum! Bakalım ilerideki serilerde “Bond Kızları”na hangi araçlar eşlik edecek!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Listeler kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum