Yeşil Cehennemin Hız Rekorunu “Jaguar XE SV Project 8” Alfa Romeo’dan Aldı!

Jaguar'ın güç ekibi tarafından XE modeli üzerinden oluşturulan SV Project 8, markasının en güçlü sıfatıyla Nürburgring Pisti'nde rekora imza attı...

İtalyan – İngiliz savaşının galibi bu sefer İngiltere oldu. Alfa Romeo’nun hız makinesi Giulia, Nürburgring Pisti hız rekorunu sedan araçlar kategorisinde elinde bulunduruyordu. Devamında pistin SUV rekor tarafı da yine Alfa Romeo Stelvio tarafından kırılmıştı. Yeşil Cehennem’i istila eden Alfa Romeo bu sefer sağlam taşa çarptı.

En başından beri mantığını “sürekli iyiye” kuran bir firmanın karşısında durmak ufak hüsranlara mutlaka yol açacaktı. Birincinin yer değiştirdiği bu zorlu mücadale de Jaguar markasının en güçlü serisi XE SV Project 8, kronometrelerde çok iyi rakamlar gösterdi. Aslında başında böyle olacağı belliydi. Project 8’in çıkış amacının güç olmasının yanı sıra lanse edildiğinde, yapısının pist rekorlarını karşılayacak düzeyde olduğunu anlamıştık.

GoodWood Hız Festivali ile tanıtılan en hızlı Jaguar’ın body kitle gelen sinirli yapısı başından herşeyi belli etmişti.

Yeni Jaguar XE SV Project Nürburgring Pisti Rekoru

İngiliz markanın sunmuş olduğu aslında konforlu bir araçta, istenilen yüksek hızlara gelebileceğiniz bir ortam yaratmaktı.

Yeni Jaguar XE SV Project Nürburgring Pisti Rekoru Profili

Yapılmak istenenin en büyük kanıtı da kayıtlara geçen “7:21.23” rakamıdır!

Yeni Jaguar XE SV Project Nürburgring Pisti Rekoru Süresi

Land Rover’ında kullandığı o ünlü 5.0L süper şarjın görev yaptığı Project 8’de 600 hp güç üretiliyor.

Yeni Jaguar XE SV Project Nürburgring Pisti Rekoru Süresi Motoru ve Süresi

Ormanların siyah kaslı Jaguar’ı 3.3 sn’de 0-100 km etabını tamamlayabiliyor.

Yeni Jaguar XE SV Project Nürburgring Pisti Rekoru Süresi Motoru ve Vitesi

Jaguar’ın top speedin en üst limitleri için çalışma yapmasının sonucunda 321 km/h gibi bir rakam çıkartıldı. Bu rakam Project 8’in yapabileceği son hız. Nürburgring Pisti’nde “290 km/h” süratine çıkabildi. Bence alınan bu rekor SVO Departmanını baya sevindirmiştir.

Çünkü SVO’nun eseri, her alanda en iyi zamanlamaları yapan hızlı Alfa Romeo’ları alt etti. Japonların güçlü temsilcisi olan Civic Type-R‘da önden çekiş kategorisinde birinciliği almıştı. Nürburgring’de piste çıkan araçların sağlam yanlarını bilsekte , beklenmedik sürpriz yapabilenler de çıkıyor!

Paratic Piyasalar

Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı