Yatırım yapmaya başla!

Jaguar, BMW’nin X7’sine “J-Pace SUV” ile Karşılık Vermeye Hazırlanıyor!

Jaguar, SUV'ların en tepesinde kendisine yer bulmak istiyor ve J-Pace adında Mercedes GLS'ye rakip bir SUV modelin onayını verdi.
Jaguar, BMW’nin X7’sine “J-Pace SUV” ile Karşılık Vermeye Hazırlanıyor!

Son dönemlerde çıkış yapan ve piyasayı ateşleyen araçlardan birisi BMW’nin amiral X7 4×4’ü olmuştur. X serileri ile sıralamayı tamamlayan Alman marka, tepe zirvesine aracını yaparak defteri şimdilik kapatmıştı. Diğer taraftan premium araç üreticileri, olağan SUV platformlarını daha büyükleri için hazırlıyor.

Çok öncesinde sizlere Jaguar’ın J-Pace adında bir SUV modelinden söz etmiştik. İngiliz marka bunu F-Pace’den daha hacimli olarak tasarlayacağını aktarmıştık. İşte bu aracın onayı çıktı ve Jaguar da Mercedes GLS ve Audi Q8 gibi sınıflara araç yapacağını duyurdu. Ve arkasından daha fazla yenilik geliyor.

Jaguar, yüksek sürüşlü araç alanında F-Pace’si ile sağlam işler gerçekleştirmişti.

Rakamlarla konuşacak olursak; Avrupa’da 23.529 adet satılan F-Pace, ABD’de 14.752 adete ulaşmış. Model gamında bir karşılaştırma yapıldığında, XE ve XF sedanlardan fazla satan F-Pace, şirketi göğüslemiş.

Pace’lerin J temsilcisi, markanın en üstünde yer alacak. Bunu, amiral sedanlarda yarışan ve yenilenmesi beklenen XJ‘nin 4×4 hale getirilmişi gibi düşünebiliriz. Sızan bilgiler arasında aracın Jaguar-Land Rover’ın MLA platformunda şekillendirileceği söylendi.

Üretim alanının özelliği, hibrit ve plug-in hibrit araçların yapım yeri olması. Hatta 2020 Land Rover Defender da bu imalat alanından piyasaya sürülecek. Haricinde MLA’da tamamen elektrikli modeller de üretilecek.

J-Pace onayının ardından Jaguar, alt sınıflara da hazırlık yapacak.

İnsanlar çeşitliliği seviyor ve firmalar da kullanım tarzlarına göre modeller çıkartıyor. Son 10 seneye kadar otomotiv de bu kadar ürün çeşitliliği yoktu. Ancak şu an neredeyse SUV alanda her boyuttan bulunuyor.

BMW X1-X2-X3…devam eden crossover araç klasmanına Jaguar’da el atarak A-Pace veya B-Pace adında kompakt araçlar çıkartabilir. Bize göre ilk B-Pace olup sonra alan genişlemesine gidebilirler.

Her zaman patron araçlarıyla anılan Jaguar, artık alt klasmana araç yapan firmalarla yarışamayacağını anladı. Daha ucuz paralara araç satıp, şirketi toparlayacak model düşüncesine girdi.

38.900 dolara satılan E-Pace aslında bir başlangıç olmuş, İngiliz marka, muhtemelen şimdi de müşterilerin daha rahat alabileceği, 30.000 dolar civarlarında araçlar piyasaya sürecek. Gelişmeler şimdilik bu kadar. J-Pace’yi onaylayan markanın bakalım mini segmente yapmak istediği araçlarını ne zaman duyuracak.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum