Yatırım yapmaya başla!

Jaguar’ın Elektrikli I-Pace SUV’un Kaza Testi!Jaguar’ın ilk elektrikli aracı olan I-Pace‘nin Euro NCAP çarpışma testleri gerçekleştirildi. Aracın kısa sürelerde tanınıp popüler olmasının en büyük nedenlerinden biri Tesla’nın Model X 4X4‘üne savaş açmış olmasıdır.

Bağımsız araç test kuruluşu Euro NCAP’in zorlu testlerinden başarıyla geçtiğini gördük. İngiliz SUV’nin dayanıklılık açısından çarpışma sonrasına bakarsak, iyi durduğunu da söyleyebiliriz.

Şiddeti çok iyi emen ve absorbe eden bir vücut yapısına sahip 4×4, 5 yıldız almaya hak kazanmış. Sürücü ve yolcu korumasında beklenenin fazlasını veren Jaguar I-Pace, aynı zamanda yardımcı asistanlarının da ne kadar sağlıklı çalıştığına bakılmış.

Onu anlatmadan önce I-Pace’in 5 yıldız alırken hangi bölgelerden kaç puan aldığına bakalım. I-Pace arka yolcu ve cocuk korumasından 81 puan, yetişkin yolcu ve sürücü korumasından 92 puan, yaya korumasından 73, yardımcı güvenlik asistanı korumasından da 73 puan almayı hak kazanmış.

Gördüğümüz üzere ilk olarak 50 km/h süratte otomatik frenleme özelliği testi yapılmış. Aynı testin 65 km/h’sinde de araç çarpışmayı önlüyor. İnsan, hayvan ve cisim taramasında Jaguar I-Pace 40 km/h’de hızlı şekilde tepki verebildi.

Şeritte durma asistanı testinde ise ani hareketle yol dışına çıkarılmaya çalışılan I-Pace kendini çok hızlı toparlayarak kendini yola çekiyor. Genel olarak videoda seyrettiğimiz kadarıyla bile zaten Jaguar’ın sağlam bir araç yaptığı söylenebilir.

 

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum