Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover’ın Özel Araç Birim Patronu Çinli Human Horizona Geçiyor!

Jaguar-Land Rover SVO biriminin başarılı patronu Mark Stanton, otomotiv hayatına bundan sonra Çinli Human Horizon firmasında devam edecek.
Jaguar-Land Rover’ın Özel Araç Birim Patronu Çinli Human Horizona Geçiyor!

Şirketlerin en üstünde yer alan kişiliklerin durumları çerçevesinde, olanak ve mevkileri açısından geleceklerini garanti altına almış olsalar da istedikleri daha fazla başarıyı farklı bir yerde elde edeceklerine inanırlar. Elbette kötü giden durumlarda da CEO’lar görevlerini bırakıp, rakip şirketlere geçebilir. Jaguar ve Land Rover markalarının eşsiz ve güç ikonu olan modellerini bilirsiniz. Bilmiyorsanız da buraya tıklayarak bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Çin’deki otomobil girişimleri ve yapılacak teknolojiler, ilerleyen zaman içerisinde gittikçe büyümeye devam ediyor. Temiz dünya için emisyon kurallarını kendine göre ayarlayan Çin, yerleşik OEM’lerin en iyi yeteneklerinden bazılarını işe alıyor. Onlardan birisi de 25 yıldır hayatını JLR’de geçiren SVO patronu Mark Stanton!

Mark Stanton, ilk aracını Temmuz’da ortaya çıkartan Human Horizon’a geçiyor.

Stanton ile röportaj şansı bulan Autocar, ilk olarak İngiltere ve JLR gibi büyük, yerleşik bir alandan neden ayrılmak istediğini sormuş. Eski SVO CEO’sunun verdiği cevap, elektrik dünyasında varlığını hissettirmek isteyen yüzlerce şirketten biri olan ve ışık gördüğünü söyleyen Human Horizon ile çalışmasının dünyada daha faydalı hissettireceğini söylemiş.

Bırakmasındaki en kilit ve şaşkınlık verici neden, SVO’nun umduğu gibi olmayacağı! Stanton, ” SVO zirvede olmak ve onunla başlamak için başlarda böyle hissettiriyordu. JLR’den hasta olmak istemiyorum çünkü onlar ve ürün için hala bir tutkum var, ancak hayal kırıklıkları büyüdü ve büyüdü…Harika bir kuğu olması gerekirdi ama bu şekilde sonuçlanmadı… Başka bir üç ya da dört sene daha geçip emekli olabilirdim, ama bunu yapmak istemedim. Yönümü değiştirmek ve farklı bir şey yapmak istedim.” dedi.

Yöneticinin diğer bir arzusu, kısa sürelerde daha verimli otomobiller yapabilmekmiş.

Dünya sağlığı adına daha erken adımlar atılmasını savunan SVO yöneticisi, JLR’de bunun daha çok vakit alacağını düşünüyor. Stanton, “Çevre tarafı benim için gerçekten önemli hale geldi. Arabalar 110 yıldan beri var ve ben sektörde 35 yıldır çalışıyorum. Bu süre zarfında, dünyayı daha kötü bir yer haline getirdiğimi düşünüyorum. İşin aslı emisyon sorununda benim de katkım var. Konvansiyonel OEM’ler ilerlemeye çalışıyor, ancak yapmaları gereken her şey için çok zor. Sıfırdan yeni bir dünya yaratmak çok daha kolay.” dedi.

35 yıldır otomotiv sektörünün içerisinde aktif olarak rol alan yöneticinin fikirleri bu sefer çok farklı bir alana kaymış. Zamanından beri en hızlı arabaları yüksek hacim ve beygirlerle ele almayı, dünyanın yok edilmesi için bir katkı olarak görmüş ve yönünü elektrikli aktarımlara çevirmiş.

Geçiş yapmak istediği şirket Temmuz ayında ilk aracını SUV klasmanda gösterdi ve HiPhi 1 olarak adlandırdı. Üretim mantığında seviye 3 özerk sürüş sistemi olacak ve dört tekerlekten çekiş sistemiyle hareket ettirilecek. Batarya kısmında 96 kWh‘lık, Porsche Taycan’dan büyük olan pil paketi yerleştirilmiş. Tahmini menzilinin de 644 km olduğu söylenmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum