Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover Otonom Yapay Zeka Aracında Akıllı Aydınlatma İşleyişini Gösterdi!2018 yılının Ağustos ayında JLR Group, otonom araçlarla ilgili ilginç bir projesini bizlere göstermişti. “Future Mobility Division” bölümünde yaptığı araç mantığı, trafikte otonom araçlar insanlara nasıl tepkiler verecek? Önceden yapabilecekleri bilinebilir mi? gibi soruları cevaplamak adına yapay zekalı bir kapsül icadını gösterdiler.

JLR’nin teknoloji mühendis ekibi, bir yaya ile araç arasında dialog kurarak, önceden hissedilecek hareketlerle kazalar tamamen ortadan yok edilmeye çalışılacak. Hatırlarsanız Uber kazasında, tepkide geç kalan XC-90 bisikletli bir kadının ölmesine yol açmıştı.

Otonom yapay zeka aracının bu seferki showu ışıklarla. Sistem, yayalara otonom aracın daha sonra ne yapmayı planladıklarını göstermek için zemine beş satırlık bir dizi ışık yansıtıyor.

JLR’nin açıklamalarına göre, çizgiler arasındaki boşluklar aracın durumunu gösterir. Durdurulduğunda, aracın sabit kalacağını göstermek için beş hattın tamamı sabit duruyorHızlanmaya kalktığında aracın ileriye doğru hareket etmeyi planladığını göstermek için çizgiler arasındaki boşluk artar.

Benzersiz akıllı sistemin bir diğer özelliği ise dönüşlere yaklaşıldığında bunu göstermesi. Araç dönüşe yaklaştığında ışıkı çizgiler sağa veya sola doğru dönecek şekilde ayarlanacak. JLR, şirketin hareketlilik bölümünün psikologlarla çalıştığını söyledi. Ve yoğun olarak otonom araçlara olan güvenin nasıl artırılacağına çalışıldığını söylediler.

JLR’nin Geleceğin Hareketliliği araştırma yöneticisi Pete Bennett’e göre, “Her yeni teknoloji gibi, insanlar da buna güvenmeyi öğrenmek zorundalar ve özerk araçlara gelince, yayalar güvenli bir şekilde yoldan geçebileceklerine inanabilirler. Bu öncü araştırma, kendi kendini süren otomobillerin gelecekte insanlarla nasıl etkileşime gireceğine dair süregelen gelişmenin temelini oluşturmaktadır. ” dedi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı

Bunu okuyan bunları da okurSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum