Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover 5.0L V8’i Bırakıyor ve Yerine Yeni “Ingenium Ünite” Geliyor!

Jaguar-Land Rover'ın önümüzdeki 2 ve 4 yıllık planlarında radikal değişimler görüyoruz. İşte detaylar...
Jaguar-Land Rover 5.0L V8’i Bırakıyor ve Yerine Yeni “Ingenium Ünite” Geliyor!

Jaguar-Land Rover Grup‘un özellikle son 1 ay içerisinde araç teknolojileri için sunduklarına efsane diyebiliriz. Range Rover ile başlayan dış görsel operasyonları sırasıyla modeller arasında dağıtılmıştı. En çok dikkat çekeni ise Road Rover adında yeni bir sedan modelin duyurusu oldu. Çoğu spor araba ile nam salmış şirketler SUV’a geçiş yaparken, Land Rover ise tam tersi bir psikoloji ile hareket etmek istemişti!

Kraliyetin son üyesi olarak Velar‘ın aileye katılmasından sonra Jaguar’da E-Pace SUV ile Tesla Model X’in taht işleriyle meşgul olmuştu. Aldığımız yeni haberlere bakılırsa Land Rover özellikle motor ünitelerinde köklü değişimlere gidiyor. Neymiş bu değişimler buyurun bakalım!

Değişime İlk Sport ve Evoque Modellerinden Başlanacak!

Değişime İlk Sport ve Evoque Modellerinden Başlanacak!Evoque’nin mevcut platformu güncellenecek ve MLA’nın yeni alüminyum platformunda araçlar oluşturulacak. Üretim yerindeki güncelleme dört veya arkadan itiş sistemli güç aktarım organlarına uyumlu olacak şekilde tasarlanmış.

2020 yılında devreye alınacak Evoque’nin daha hafif olması bekleniyor. Platform hakkındaki diğer bilgiler arasında; yeni nesil Defender‘ın ilk kez sahne almasının yanında Jaguar’ın 2021 yılında düşündüğü J-Pace ve Range Rover’a ev sahipliği yapması konuşuluyor. Ve İngiliz şirketlerin genişleme politikasına 2024 yılına kadar farklı 4 model katılacağı söylendi.

Yeni Land Rover Modelleri Sonraki Nesillerinde V8 Supercharged Motoru Kullanmayacak!

Yeni Land Rover Modelleri Sonraki Nesillerde V8 Supercharged Motoru KullanmayacakŞirketin ünlü 5.0L V8 Supercaherged motoru listeden kaldırma kararı bazılarımıza hayal kırıklığına uğratmış olabilir. Onun yerine son platformda Jaguar’ın yeni nesil Ingenium motorlarının olacağı bildirildi. O da daha verimli elektrikli turbo destekli düz altı ve üç silindirli motorları kapsıyor. Güncel Sport modeli P400e’de ise 2.0L dört silindirli elektrikli bir motoru kullanmaya başlamıştı. 13.1 kWh’lık lityum iyon paketiyle motor, 296 ps + 143 ps ile hareket etmekteydi.

Range Rover Sport’un PHEV satış fiyatı 78.300 dolar. En yüksek 5.0L Supercharged V8’in satış fiyatı ise 113.600 dolar olarak belirlenmiş.

İki firmanında güç birleşimi ile ortaya harika işler çıkartılmış. Markanın yeni stiline ilk Evoque modeli ulaşacak ve aynı esnada Jaguar modelleri ile beraber yeni motorlar yerleştirilmeye başlanacak. Detaylar geldikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum