Yatırım yapmaya başla!

Jaguar-Land Rover EV Araçlar için Hükümetten Yüklü Bir Kredi Aldı!

Jaguar-Land Rover grubu, EV araç yatırım kredisi için İngiltere Başbakanı Theresa May'den onay çıktı.
Jaguar-Land Rover EV Araçlar için Hükümetten Yüklü Bir Kredi Aldı!

Elektrikli araç geliştirmelerinde işleri hızlandırmak isteyen JLR, İngiliz hükümetinden yüklü bir kredi çekti. Marka, Brexit başta olmak üzere Çin ekonomi savaşlarından oldukça etkilendi. Tesislerinin bazılarında durdurma kararlarıyla, JLR, mali zorluk çektiğini söylemişti. Şu var ki elektrikli araç akımında I-Pace ile yarışa dahil olmuş ve bu Land Rover modelleriyle paylaşılmıştı.

Öte yandan batarya hücreli araç geliştirmelerinde sınıflara XJ gibi amiral alandaki modelin de dahil edilmesi kararlaştırılmıştı. Yelpazesini genişletme eğiliminde tutsa da İngiliz ekibin bir maddi desteğe ihtiyacı vardı. İşte detaylar;

Birleşik Krallık, şirkete 500.000.000 Sterlin kredi verdi.

Şimdiki kur hesaplamasında bu 626.000.000 dolara denk geliyor. Bununla XJ dahil olmak üzere yeni elektrikli SUV modellerini piyasaya sürebilecek. JLR’nin alandaki planlarına baktığımızda; EV damgası olan her araç MLA platformunda yer alacak. Mimariden çıkacak modellerin tam şarjla 470 km menzile sahip olması sağlanacak.

Bunu 90.2 kWh’lık büyük pillerle gerçekleştirecek. Plug-in hibrit ayağında ise 13.1 kWh‘lık bataryaya yer verilerek, hibrit modda araçlar 50 km gidecek. 2020 yılından itibaren JLR, her modelinin elektrikli versiyonunu göstermek istiyor.

Yeni Akü Montaj Merkezi ile tesis yatırımla genişletilip, yıllık kapasite artırılacak. Jaguar Land Rover’ın tesisten çıkarmak istediği araç sayısı 150.000 adet. 2.500 kişinin çalışması devam ettirilirken, büyüme ve İngiliz hükümetinin desteği sayesinde çalışan sayısının 4.500 olacağı tahmin ediliyor.

Jaguar Land Rover, Ford, BMW, Nissan ve PSA’dan üst düzey yöneticilerle bir araya gelerek, hükümetin İngiltere’nin yollarındaki elektrikli araç sayısını artırmak için bir dizi taahhütte bulunduğunu söyledi. Bunlara, yeni inşa edilen evlerde zorunlu EV şarj noktaları dahildir.

Yatırımlar iyi sonuçlanacağı gibi JLR’nin EV ağındaki tutunma ve satış oranlarında etkili olabileceğini düşünüyoruz. Çin ve İngiltere’nin AB çıkış süreçleriyle zarar gören markaların, yeni yöntemleriyle kara geçmek istiyorlar.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum