Yatırım yapmaya başla!

Jaguar – Land Rover BlackBerry’nin Next Gen Eğlence Sistemine Geçiyor!

Jaguar - Lan Rover Group'un son zamanlardaki teknolojik kokpit yapısına BlackBerry'den destek geliyor. Kanadalı şirket bu sefer iddialı.
Jaguar – Land Rover BlackBerry’nin Next Gen Eğlence Sistemine Geçiyor!

Çağımız araçları sağlamlık ilkesinde yol alırken aynı zamanda insaların araç içerisinde geçirdiği zamanları da daha eğlenceli hale getirmeye çalışıyor. Eskiden digital olarak kokpitte ufak ekranlardan oluşan bilgi sistemleri görürdük. Aşağı kısımlar da varsa elektronik klima ve farklı ekran yapıları. Gelinen son durumlara baktığımızda digital ekran boyutları ve içerikleri inanılmaz derecede geliştirildi.

Bu konuda Alman temsilcilerden Audi ve Mercedes, sundukları son derece hızlı sistemleri her model segmentinde kullanıyor. Yeni gelen bir habere göre mobil telefonlarda zamanın öncülerinden olan BlackBerry, JLR Grubu için çeşitli yazılımlar sağlayacağını söyledi. Temel alınan nokta ise araç içi bilgi- eğlence sistemleri.

Not: Aşağıda göreceğiniz görseller temsilidir!

BlackBerry, QNX işletim sistemini JLR’ye lisanslayacağını bildirdi.

Bu konuda ayrı bir takım oluşturmaya giden firma, yapacağı yazılım yenilikleriyle kendinen söz ettirecek gibi duruyor.

Autonews‘in haberine göre ilk girişim; Jaguar ve Land Rover’ın tüm modelleri için bilgi – eğlenceye dayalı farklı yazılımlar geliştirilmesi.

JLR’nin zaten grup olarak kullandığı çift ekran duruşu bile içeriğini bizlere gösteriyordu.

BlackBerry’e göre 2019 yılında geliştirme süreçlerinin tamamlanacağı ve 2021 yılında yeni QNX tabanlı sistemin tüm sınıflarda kullanılacağını bildirdi.

Firmaya göre de otomotivin ilerleyen günlerinde araçların bir çoğunun hibrit, yaklaşık %17,8’inin tamamen digital olacağını söylüyor.

BlackBerry yetkilisi John Wall’da bu konu üzerinde açıklamalarda bulundu.

Wall, “Geleceğin otonom araçları bundan sonra zengin verilere dayanarak tepki gösterecek.” dedi. Konuşmasının devamında ise Jaguar – Land Rover gibi otomobil üreticilerinin araçlarının yazılım mimarisini tamamlamada aktif rol almaları gerektiğini savunuyor.

Bir ön görü de; JLR için son nesil bilgi – eğlence sistemlerini güçlendirmekte, araçların işlemci tedariğini sağlayan Qualcomm‘un yapacağını söylüyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum