Paylaşım

Jaguar F-Type ve Dodge SRT Demon’un Shooting Brake Dönüşümleri!


 

Rain Prisk, albümüne bu sefer Jaguar F-Type ve Dodge Demon'u katmış...

Dijital araç yorumlama denildiği zaman akla ilk gelenlerden biri olan Rain Prisk, çoğu çizimlerinde gösterdiği Shooting Brake yapıyı farklı iki araca daha uygulamış. Otomobiller üzerindeki sanatını abartılı çizgilerde icra eden tasarımcı, Jaguar ve Dodge’yi müthiş şekillere getirmiş. Markalarda nadir sunulan bu karoser tipi, uzun bir tavan yapısının, tek kapılı şekille, hatchback tipte birleştirişmesidir.

Render’da gördüğümüz Jaguar F-Type modelinin en son gelen haberle BMW motoruyla hareket ettirileceği söylenmişti. İki modelinde spor araba klasmanları değiştirilmiş. Rain’e özgü bu değişik çalışmanın detaylarında neler varmış ona bakalım!

Standart bir Jaguar F-Type, spor araba sınıfından zarif görüntüler sunabilen bir araçtır.

Render’da her modelin shooting brake dönüşümüyle birlikte verdiği Ferrari FF hissiyatı Jaguar’da da var. Arka kısmı zaten net görsekte, ön kısım bizim hayal gücümüze kalıyor. Ön lastiğin etrafında gözüken çıkıntılara bakarsak, widebody bir uygulama olması ihtimali çok yüksek.

Merkezleri geride olan çok kollu jantların çamurlukluklarla arası milimetrik ölçülerde bırakılmış. Tavanın uzunluğu artırılıp, arka çamurluğun şişirilerek, bagaj hatlarının yuvarlatıldığını görüyoruz.

En beğendiğiniz kısımlarından biri ise basık duruşu hareketlendiren tampon yapılması. Geniş difüzör, tek noktadan çıkışı olan geniş egzozla detaylandırılmış.

Keşke dediğimiz bu çalışmanın gerçek olma ihtimaline bakacak olursak, biraz zor! Çünkü bu kasa tipi başka bir dersin konusu!

2+2’ye dönüştürülen spor modellerden birisi de 2.3 sn ile drag şampiyonu Dodge SRT Demon!

Kullanım alanı daha geniş olarak dönüştürülen Amerikan modelin 3.300 üretim sınırlaması tamamlanmıştı. Demon’nun da F-Type gibi shooting brake dönüşümü ihtimalleri biraz düşük.

Rain Prisk, parça unsurlarının kalıplarını bozmadan, kupa kısmındaki eklemelerle %50 wagon aile aracına çevrilmesini gerçekleştiriyor. Parça eklenen çamurluklarına karşı, jantın stili ve büyüklüğü göz doldurucu.

Arka camından sanki evcil bir köpek bakacakmış gibi duran Demon, drag pistlerinden emekli olmuş gibi bir duruş veriyor. Yetenekli ve hayal dünyası geniş Rain Prisk, bize göre yine, “olsa harika olur” diyeceğimiz çizimlerini gösterdi.

Eğer ki dünyada ilk olmak istiroyum derseniz de bunu yapacak şirketler biliyoruz. RemezCar, Tesla Model S’i shooting brake dönüştürdüyse elbet Jaguar F-Type ve Dodge Demon’u da aile aracı yapısına çevirebilir. Gösterdiğimiz İngiliz ve Amerikan araçların yeni kasa yorumları sizce nasıl olmuş?

Paratic Piyasalar

Yorumları Görmek İçin Tıklayın