Paylaşım

Jacop&Co’dan Özel Kol Saati Tasarımı: “The Billionaire”


 

Rolex, Omega, Cartier, Swatch gibi ünlü markaların saatlerinin ne kadar pahalı olduğunu hepimiz biliyoruz, değil mi? Nitekim pahalı saatler dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de oldukça dikkat çekmektedir. Bununla birlikte, bir zenginlik göstergesi olarak da görülen pahalı saatler; yalnızca milyonları hatta bazen milyarları karşılayabilecek varlıklı kişiler tarafından satın alınabilmektedir. Ancak, dünyanın en iyi markalarından birine ait olan değerli bir saate sahip olmayı, zengin olsun ya da olmasın, hangi insan istemez ki değil mi? Tabi, şartlarınız elverdiği sürece sizler de milyarlık olmasa bile kaliteli markaların imzasını taşıyan saatler satın alabilir ve dünyanın en pahalı saatleri gibi ürünlere duyduğunuz arzuyu bir nevi bastırabilirsiniz.

Birazdan sizlere sunacağımız The Billionaire isimli saati ise maalesef sadece milyarderlerin satın alabileceğini şimdiden söylemeliyiz. Zira bu saati gördükten sonra, muhtemelen ona büyük hayranlık duyacak ve siz de bu saate sahip olmak isteyeceksiniz. Fakat üzülerek söylemeliyim ki The Billionaire 18 milyon dolarlık epey yüksek bir fiyata sahip. İsterseniz, dünyanın en pahalı saati unvanını taşıyan The Billionaire’nin diğer özelliklerini anlatmaya başlayalım ve bu saatin neden bu kadar pahalı olduğunu hep birlikte öğrenelim.

İşte karşınız dünyanın en pahalı saati!

The Billionaire By Jacop&Co.

18 Milyon Dolar

The Billionaire By Jacop&Co.Jacob&Co. isimli mücevher ve kol saati şirketi tarafından tasarlanan The Billionaire, Baselworld 2015’te, yani saat ve mücevher sektörünün önde gelen isimlerinin katıldığı evrensel bir gösterimde, seyirci karşısına çıkartılmış ve insanların hayranlığını kazanmıştır. 1986 yılında Jacob Arabo tarafından kurulan ve genel merkezi New York, Manhattan’da bulunan şirket; bu tasarımında Roaring Twenties diye bilinen bir akımın izlerini kullanmıştır. İsterseniz; Roarin Twenties’in ne demek olduğunu da kısaca açıklayalım;

Bu terim; 1920’li yıllarda New York, Montreal, Chicago, Detroit, Paris, Berlin, Londra, Los Angeles gibi daha birçok büyük Amerika şehrinde, Kanada’da ve Avrupa’da yaşanan aralıksız ekonomik refah ile karakteristik kültürel sınırları tanımlayan bir terim olarak karşımıza çıkmaktadır. İşte bu dönemin izlerini taşıyan The Millionnaire, zümrüt kesim olan 260 karat ağırlığında değerli elmas ile donatılmıştır. Bununla birlikte ürünün iskeleti 18 ayar beyaz altından tasarlanmış ve değerli elmaslar bu altın iskeletin üzerine özenle yerleştirilmiştir.

The Billionaire By Jacop&Co.58 mm x 47.5 mm çapında olan saat, rakipsiz ihtişamı ile bilekleri süsleyecek bir tasarım olarakgöze çarpıyor. Ayrıca 72 saatlik güç rezervi ile donatılmış, kumlanmış bir mekanizmaya sahip olan saat; Jacob&Co.’nun geleneksel işaretlerini de üzerinde barındırmaktadır. Neticede tasarlamış olduğu bu saat ile sınırları zorlayan şirket, kendi alanında dünyanın en pahalı saati olarak anılmaya da hak kazanmıştır.

Peki, 18 milyon dolarlık olan bu göz alıcı ve pahalı saat hakkında siz ne düşünüyorsunuz? The Billionaire gibi bir saate sahip olmak gerçekten ayrıcalıklı bir his olmaz mıydı? Ya da bu parayla bir jet ya da uçak bile alınabilecekken, 18 milyon doları bir saate yatırmanın anlamsız bir davranış olduğunu mu düşünenlerdensiniz?

Paratic Piyasalar


Yorumları Görmek İçin Tıklayın