Yatırım yapmaya başla!

Çin’in En Zengin İnsanı Jack Ma Alibaba’dan Ayrılarak Emekli Oluyor

Alibaba’nın kurucu ortağı ve Çin’in en zengin insanı olan Jack Ma’nın emekli olacağı yönündeki haberler gündeme bomba gibi oturdu. Detaylar aşağıda;
Çin’in En Zengin İnsanı Jack Ma Alibaba’dan Ayrılarak Emekli Oluyor

Çinli e-ticaret devi Alibaba’nın kurucu ortağı ve Çin’in en zengin insanı olan Jack Ma’nın emekli olacağı yönündeki haberler gündeme bomba gibi düştü. Başarı hikayesiyle de dünyanın en dikkat çekici isimleri arasında yer alan Jack Ma’nın 2013’ten bu yana sürdürdüğü CEO’luk görevinden ayrılacağı kaydedildi.

53 yaşındaki ünlü milyarderin gelecekte ne yapacağı konusunda herhangi bir bilgi verilmezken, kaynaklarda Ma’nın Bill Gates gibi servetini ve kendini hayır işlerine adayacağı iddia edildi. Bu noktada Ma’nın geçen yıl verdiği bir röportajda, yakın zamanda öğretmenliğe geri dönmek istediğini belirttiği hatırlatıldı.

36.6 milyar dolarlık servetiyle Çin’in en zengin insanı olan Jack Ma’nın hayatında yeni bir dönem açılacağı dile getirildi.

Jack Ma Eğitim Alanında Hayır İşlerine OdaklanacakNew York Times’ın haberinde, Jack Ma’nın kurucu ortağı olduğu şirketten eğitim alanındaki hayır işlerine odaklanmak için Pazartesi günü ayrılmayı planladığı ve 420 milyar dolarlık şirketini koruma görevini başkasına devredeceği yazıldı. 1999’da Alibaba’yı kurarak bunu dünyanın en değerli e-ticaret ve dijital ödemeler şirketlerinden biri haline getiren Jack Ma, öğretmenlikten Çin’in en zengin insanı olma yolunda hızla ilerledi.

Kaynaklarda Ma’nın emeklilik kararının arkasında iş ortamının kötüye gitmesinin ve Çin hükümetinin şirketlere karşı müdahaleci tavrının artmasının olduğu aktarıldı.

Jack Ma Emeklilik KararıKeza Çin hükümetinin özellikle de internet şirketlerine giderek daha çok baskı yaptığı biliniyordu. Bununla birlikte, ABD ile artan gerilimin ortasında Çin ekonomisinin yavaşlayan büyüme ve artan borçlarla karşı karşıya olduğu aşikardı. Öte yandan Jack Ma bir röportajında; emekliliğinin bir dönemin sonu olmadığını aksine “bir çağın başlangıcı” olacağını söylemişti. Zamanını ve servetini eğitime daha çok harcayabileceğini bildiren Ma, bu açıklamalarıyla Bill Gates’in izinden gideceğini göstermişti.

Öte yandan, Pazartesi gün 54 yaşına girecek olan Jack Ma’nın ayrılığın ardından yönetim kurulunda mentorluk yapmaya devam edeceği kaydedildi. Bunun kendisini Çinli internet girişimcileri arasında kendi kurdukları şirketten ayrılan ilk isimlerden biri yapacağı, Çinliler için 50’li yaşlarda emekliliğe ayrılmanın nadir bir durum olduğu kaydedildi. İlaveten, kendisinin yerine büyük ihtimalle Daniel Zheng’in geçeceği söylendi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Teknoloji kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum