Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

Jack Dorsey: “10 Yıl İçinde Dünyadaki Tek Para Birimi Bitcoin Olacak”

Twitter’ın ve Square’in kurucusu Jack Dorsey, “dünyanın tek para birimi bitcoin olacak” sözleriyle büyük yankı uyandırdı. İşte detaylar;
Jack Dorsey: “10 Yıl İçinde Dünyadaki Tek Para Birimi Bitcoin Olacak”
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto para birimleriyle ilgili daha önce de olumlu yorumlarda bulunan ve bitcoini desteklediğini söyleyen Jack Dorsey, yaptığı yeni açıklamayla büyük yankı uyandırdı. Son yılların en popüler para birimleri olan kripto paralar, ünlü isimlerin yorumlarıyla daha da dikkat çekici bir hal alıyor.

Kimileri kripto para birimlerinin balon olduğu görüşünü savunurken, kimileri de Jack Dorsey gibi bitcoin yeni dünyanın para birimi olabilir mi sorusuna gayet pozitif yanıtlar veriyor. Bu noktada; Twitter’ın yanı sıra Square’in de kurucusu olarak tanınan Jack Dorsey’nin yeni yorumundan bahsedebiliriz.

Çünkü kendisi “bitcoin sonunda dünyadaki tek para birimi olacak” sözleriyle yalnızca kripto para takipçilerinin değil, tüm dünyanın ilgisini çekti.

Jack Dorsey: “Bitcoin Dünyanın Tek Para Birimi Olacak” YorumuPopüler para biriminin doları önemsiz kılacağını belirten Dorsey, The Times’a yaptığı açıklamadaki “nihayetinde dünyanın tek bir para birimi olacak ve inanıyorum ki o da bitcoin olacak” yorumuyla tüm manşetlerde yer etti.

Kaldı ki Jack Dorsey, bu öngörüsünün öyle çok uzun bir zaman dilimi içerisinde değil, 10 yıl içinde gerçeğe dönüşeceğini belirtti.

Jack Dorsey Bitcoin Doları Önemsiz Kılacak YorumuBunun kişisel görüşü olduğunu vurgulayan Jack Dorsey, tahmininin 10 yıldan daha kısa süre içinde gerçekleşebileceğini söylemeyi de ihmal etmedi. Neticede Dorsey’nin kripto paralarla alakası tüm dünya tarafından bilinse de bu yorumu fazlasıyla dikkat çekti.

Kurucusu olduğu Square gibi daha çok ödeme şirketinin bitcoinin yayılmasına yardım etmesi gerektiğini savunan Dorsey, bitcoinin şu an etkin bir para birimi olmadığının da altını çizdi.
Jack Dorsey Bitcoin Destekçisi “Bitcoinin yavaş ve maliyetli olduğunun farkındayım” diyen ünlü CEO, para birimine sahip olan kişi sayısı arttıkça bu sorunların da ortadan kalkacağını dile getirdi.

İlaveten; görüşünü blok zinciri teknolojisinden doğan ve bitcoini daha ulaşılabilir kılan yeni teknolojiler olduğunu söyleyerek açıkladı. Uzun lafın kısası; sıkı bir bitcoin destekçisi olan Twitter CEO’sunun açıklamaları akıllara yine, yeni ve yeniden “bitcoin gerçekten de geleceğin para birimi mi olacak” sorusunu getirdi.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu