Yatırım yapmaya başla!

İzmirli Kadın Girişimci Kahveye Yeni Bir Boyut Kazandırdı!

Kahvenizi nasıl alırdınız, fotoğraflı mı yoksa yazılı mı olsun? İzmirli kadın girişimcinin geliştirdiği teknoloji sayesinde, kahve keyfiniz artık çok daha eğlenceli olacak. İşte detayları;
İzmirli Kadın Girişimci Kahveye Yeni Bir Boyut Kazandırdı!

Pek çok kişinin vazgeçilmezi olan kahve, artık çok daha eğlenceli sunumlarla geliyor. Düşünsenize; siparişinizi veriyor ve üzerinde istediğiniz kişinin fotoğrafıyla geldiğini görüyorsunuz. Ya da istediğiniz kelimelerin, kahvenizin üzerinde öylece durduğunu! Evet, İzmirli kadın girişimcinin geliştirdiği teknoloji, tam olarak bu imkanı sağlıyor. Gizem Acar Yavuz’un Türkiye’de bir ilke imza atarak geliştirdiği makinesi yoğun ilgi görüyor.

Bahsettiğimiz teknoloji, 3 boyutlu yazıcıyla el değmeden ve kalıp kullanmadan istenilen deseni kahve köpüğünün üzerine çiziyor.

3 boyutlu yazıcıyla el değmeden kahve köpüğünün üzerine desen çiziyor

Yani kahvenizi evlilik tekliflerinden jestlere, barışma seremonilerinden küçük sürprizlere varana kadar pek çok farklı şey için kullanabilirsiniz.

Baskılı kahveler farklı amaçlar için kullanılabilir.

Gizem Acar Yavuz, Dokuz Eylül Üniversitesi’nde yüksek lisans yaparken gıda yazıcıları üzerine çalışmalarına başlamış ve ardından kurduğu ekiple de bu cihazı geliştirmiş. Geliştirdikleri ürünlerden bir tanesi olan bu içecek yazıcısının patentini aldıklarını söyleyen kadın girişimci, yoğun ilgi gördüklerini şu sözlerle belirtiyor:

“Fiyatı 2 bin avrodan başlıyor ve istenilen donanıma göre yükselebiliyor. Şu ana kadar yaklaşık 30 tane sattık, 300’ün üzerinde de sipariş var.”

Gizem Acar Yavuz yoğun ilgi gördüklerini belirtiyor

Seyahat firmalarından otellere, ofislerden kafeteryalara varana kadar bir sürü yerden sipariş aldıklarını söyleyen Yavuz, içecek yazıcısının işleyişinden de bahsediyor.

Kadın girişimci, 3 boyutlu yazıcı teknolojisini gıda ürünlerine uyarladıklarını ve yazıcının içindeki kartuşta doğal kahve özütleri olduğunu söylüyor.

Kadın girişimcinin ekibi 3 boyutlu yazıcı teknolojisini gıda ürünlerine uyarlamış

Yani bir nevi su üzerine doğal gıda ürünleri kullanılarak baskı yapılıyor. Sonuçta; İzmirli kadın girişimci daha şimdiden yüzlerce sipariş aldıklarını belirtiyor. Ve gösterilen ilgiye bakılırsa; ilerleyen günlerde kahvelerimizi fotoğraflı ve yazılı olarak çok daha eğlenceli sunumlar eşliğinde içeceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Girişimcilik kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum