Yatırım yapmaya başla!

İzmir Enternasyonal Fuarı Partner Ülke Olarak Çin’i Ağırlayacak

Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu'nda, 6-15 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda, Çin partner ülke olarak katılım sağlayacak.
İzmir Enternasyonal Fuarı Partner Ülke Olarak Çin’i Ağırlayacak

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, önceki gün açıkladığı İhracat Ana Planı kapsamında 17 hedef ülke belirlendiğini söylemişti. Bu ülkeler arasında Çin Halk Cumhuriyeti de yer alıyor. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı ticaret fuarı olan İzmir Enternasyonal Fuarı’nda ise Çin, partner ülke olarak ağırlanacak. Bu yıl 88.si düzenlenecek olan fuar 6-15 Eylül tarihleri arasında yapılacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde yapılacak olan fuarda, Türkiye-Çin arasındaki ticari ve ekonomik ilişkiler daha ileri bir boyuta taşınacak.

Türkiye-Çin Ülkemizin en kapsamlı ticaret fuarlarından biri olan İzmir Enternasyonal Fuarı, geleceğin ticaretine yön verme açısından oldukça önemli bir yere sahip. Çin’in partner ülke olarak katılacağı fuarda, iki ülkenin ekonomik, ticari ve kültürel yönlerini ele almaları ve ilişkilerin ilerlemesini sağlayacak görüşmeler yapılması bekleniyor.

Firmalara uluslararası alanda çeşitli fırsatlar sunan ve yatırım yapma imkanı sağlayan fuar Ticaret Bakanlığı himayesinde gerçekleştirilecek. Fuarda Bakanlık’a bağlı birimlerin yanında; İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası, Ege İhracatçı Birlikleri, Eximbank ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi çeşitli sunumlar yapacak.

Ticaret Bakanlığı 40 ülkeden gelen 160 kişilik bir heyeti ağırlayacak.

Ticaret Bakanı PekcanBakanların ve yardımcılarının yanında birçok önemli ismin yer alacağı resmi heyet ile küresel ekonomideki gelişmeler, ülkelerin arasındaki ticari ilişkiler gibi konular ele alınacak. 2018 yılında 1 milyon kişinin ziyaret ettiği fuara, bu yıl katılımın daha fazla olması öngörülüyor. Yılda ortalama 120 milyar dolar yatırım yapan Çin, ortak ülke olarak katılım sağlarken, bu sayede Türkiye için yapacağı yatırımların da artması bekleniyor.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Türkiye Milli Günü etkinliklerinin açılış konuşmasında Çin ile ticaret konusuna değinmişti. “Çin almak için uzak değilse satmak için de uzak değil.” şeklinde bir söylemde bulunan Pekcan, bu ülkeye ne satabileceğimiz konusu üzerine yoğunlaşma döneminin başladığını ifade etti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum