Yatırım yapmaya başla!

İzlanda’nın En Büyük Yanardağı Bardarbunga Hakkında Korkutucu Uyarı!

İzlanda’nın en büyük yanardağı Bardarbunga’nın bölgedeki sarsıntılardan dolayı her an patlayabileceği duyuruldu. İşte büyük bir yıkıma neden olabilecek yanardağ tehlikesi hakkındaki detaylar;
İzlanda’nın En Büyük Yanardağı Bardarbunga Hakkında Korkutucu Uyarı!

Dünyanın en renkli yerlerinden biri olan İzlanda, gerek doğal güzellikleri gerekse farklı kültürleri ile epey dikkat çekici bir ülke! Ve bu ülkenin ekonomisinde hızlı yükselişteki büyük etken, hiç şüphesiz Game of Thrones dizisi olmuştu.

Sonuçta; bir ada ve Avrupa ülkesi olan İzlanda, geçtiğimiz yıla kadar yalnızca 1000 lira ile kendinizi zengin hissedebileceğiniz ülkeler arasındayken, dizinin ardından İzlanda ekonomisi deyim yerindeyse şaha kalktı. Ancak ülkedeki Bardarbunga Yanardağı’nın yarattığı korku, İzlanda’daki turizm sektörünü büyük oranda sekteye uğratacak gibi duruyor. Çünkü yanardağın her an patlayabileceği konusunda uyarılar yapılıyor.

Avrupa’nın en büyük buzulu üzerinde bulunan Bardarbunga’nın faaliyete geçmesi büyük korku yarattı.

Bardarbunga’nın faaliyete geçmesi büyük korku yarattı.

2009 metre yüksekliğindeki Bardarbunga Yanardağı’nın patlama ihtimali olduğuna dair uyarılar, bir tek ülkeyi değil tüm dünyayı endişelendirdi. Zira 2010 yılında patlayan Eyjafjallajökull Yanardağı, İzlanda’nın en hasarlı volkanik patlaması olarak kayıtlara geçmişti. Kaldı ki bu patlama 3.4 milyar dolarlık hasarla, sigorta şirketlerinin ödemek zorunda kaldığı en ağır maliyetler listesindeki yerini de almıştı.

Ayrıca 10 milyon yolcu kül bulutları yüzünden bulundukları yerlerde mahsur kalmış, yüzlerce uçuş iptal edilmişti.

2010 yılında patlayan Eyjafjallajökull Yanardağı, İzlanda’nın en hasarlı volkanik patlaması olarak kayıtlara geçmişti.

Neticede; aynı olayların belki de daha kötü senaryoların ortaya çıkabileceği düşüncesi, Bardarbunga Yanardağı’na korkulu gözlerle bakılması için gayet yeterli!

Çünkü son günlerde yanardağ etrafında yaşanan 3.2 ila 4.7 büyüklüğündeki depremler, 10 bin yıldır aktif olan Bardarbunga’nun faaliyete geçebileceğine işaret ediyor. Ve tüm işaretleri göz önüne alan uzmanlar, Bardarbunga’nın birkaç yıl içinde patlayabileceği endişesini taşıyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum