Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İyimser Veriler ve FED’le Yönlendirilen DXY 93’ü Test Etti

Amerikan dolar endeksi (DXY) haftanın son işlem gününde 93 seviyesini test ederek Nisan başından bu yana gördüğü en yüksek seviyesine yaklaştı.
İyimser Veriler ve FED’le Yönlendirilen DXY 93’ü Test Etti

Duyarlılık piyasaların FED’in teşviklerini ne zaman azaltacağına dair daha fazla ipucu beklemesiyle yönlendirildi. Aynı zamanda dün açıklanan işsizlik rakamları da iş gücü piyasasında daha fazla toparlanmaya işaret etti.

Dün en son 93,03 seviyesinden işlem gören ABD dolar endeksi, Ağustos’un ikinci haftasının son gününe 92,97 ile başladı.

Gün içi en düşük seviyesi 92,94 olurken en yüksek 93’e çıktı.
DXY 93 Test
Kaynak: MarketWatch

Bu da Haziran’da FED etkisiyle 93,19’u test eden DXY için Nisan sonrası yüksek seviyelerini işaretledi.

Ekonomik veri cephesinde dün açıklanan ABD üretici fiyatları ve haftalık işsizlik başvuruları öne çıktı. ABD üretici fiyat endeksi rakamlarındaki tüm göstergeler beklentileri aşarken yıllık ÜFE geçen ayın ardından yeniden rekor kırdı. Bu da tedarik zinciri zorluklarını yansıttı.

Buna ek olarak haftalık işsizlik maaşı başvuruları 7 Ağustos’ta sona eren haftada üçüncü kez 375 bine düşerek, Haziran sonunda ulaşılan 368 bin ile pandemi sonrası en düşük seviyeye yaklaştı.

Son rakamlar, Delta varyantının devam eden tehdidine rağmen ABD işgücü piyasasında sağlam bir toparlanma olduğuna dair kanıtlar arasına eklendi.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum