Yatırım yapmaya başla!

ABD Başkanı’nın Büyük Kızı Ivanka Trump Moda Markasını Kapatacağını Açıkladı!

Donald Trump’ın kızı Ivanka Trump, 2014 yılında kurulan ve kısa süre içinde en iyi markalar arasına giren şirketini kapatacağını açıkladı. Detaylar aşağıda;
ABD Başkanı’nın Büyük Kızı Ivanka Trump Moda Markasını Kapatacağını Açıkladı!

ABD Başkanı Donald Trump’ın ilk evliliğinden olan büyük kızı Ivanka Trump, 2014 yılında kurup kısa sürede en iyi markalar arasına sokmayı başardığı kendi adını taşıyan şirketini kapatacağını açıkladı. Seçim döneminde de başkanlık döneminde babasının yanından pek ayrılmayan Ivanka Trump, şirketini kapatacağını yazılı bir açıklamayla duyurdu.

Ve kararını “17 ay boyunca Washington’da kalacağım ve bu sürenin ardından iş hayatına dönüp dönmeyeceğimi bilmiyorum” sözleriyle açıkladı. Takımı ve ortakları için en uygun kararın Ivanka Trump markasını kapatmak olduğunu söyleyen ünlü kişilik, geçen yıl babası tarafından Beyaz Saray’a danışman olarak atanmıştı.

Ivanka Trump’ın bu kararı sektörde büyük yankı uyandırırken yabancı kaynaklar konuyla ilgili tartışmalı yorumlarda bulundu.

Donald Trump'ın Kızı Moda Markasını KapatıyorKeza Ivanka Trump’ın Beyaz Saray’a danışman olarak atanmasının ardından ABD’de “cüzdanına sahip çık” şeklinde kampanyalar başlatılmış, marka eleştiri oklarının hedefi haline gelmişti. Ayrıca bazı mağazalar Ivanka Trump marka ürünlerin satışını durduğunu açıklamıştı. The Wall Street Journal da şirketin online satışlarının son 1 yılda % 55 azaldığını öne süren bir haber yapmıştı.

Ivanka Trump şirketin günlük operasyonlarından vazgeçtiğinde başkanlık görevini devralan Abigail Klem de 2017’deki bir açıklamasında markayla gurur duyduklarını belirtmişti.

Beyaz  Saray'a Danışman Olan Ivanka Trump Moda Markasını KapatıyorDüşüncesini; “markanın kuruluşundan bu yana güçlü satışlar gördük ve başarımızı bu yıl başlattığımız e-ticaret işinde de devam ettiriyoruz” sözleriyle anlatmıştı. Öte yandan kaynaklarda;
şirketin satışlarının Trump’ın başkan seçildiği 2016 yılında arttığı, 2017’nin başında artışın devam ettiği yazılmıştı. Fakat o zamandan sonra Trump karşıtlarının tüketicileri ve şirketleri markayı boykota çağırmasıyla satışlarda düşüş yaşanmıştı.

Tüm bunların yanında; Ivanka Trump yıllarca markanın baş temsilcisi olarak görev yapmış, bu durum babasının seçim döneminde de değişmemişti.

Ivanka Trump Moda Markasını KapatıyorDonald Trump’ın seçim kampanyası boyunca kendi ürünlerini giyerek babasını destekleyen Ivanka Trump, bu davranışlarıyla çok dikkat çekmişti. Örneğin; siyasi bir etkinlikte 138 dolarlık elbiselerinden birini giyerek sahneye çıkmış, ertesi gün elbisenin tükendiği görülmüştü.

Ardından cüzdanına sahip çık hareketinin ardından mağazalar birbiri ardına Ivanka Trump markasının satışlarını durdurmuş, Donald Trump’ın bu kararları eleştirmesi pek etkili olmamıştı. Son olarak da Hudson’s Bay Ivanka Trump marka ürünlerini satmayacağını duyurmuş, kararın gerekçesinin düşen satışlar olduğunu dile getirmişti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum