Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO’dan El Verin Ev Yapalım Kampanyasına Destek Çağrısı

TOBB'un başlattığı deprem bölgesine yönelik ‘El Verin Ev Yapalım’ adındaki konut seferberliği kampanyasına İTO'dan destek çağrısı geldi. Detaylar haberde;
İTO’dan El Verin Ev Yapalım Kampanyasına Destek Çağrısı
HABER GİRİŞ

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat tarihli depremlerin etkilediği 11 şehirde büyük can ve mal kayıpları yaşandı. Deprem bölgesinin yaralarının sarılması için kurum ve kuruluşların çeşitli kampanyaları ile bölgede yeniden yapılanma çalışmaları sürüyor. İstanbul Ticaret Odası (İTO) da deprem bölgesindeki çalışmalarını devam ettiriyor.

İTO Başkanı Şekib Avdagiç bugün resmi Twitter hesabından “El Verin Ev Yapalım!” ifadeleriyle bir açıklamada bulundu. Avdagiç, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde başlatılan “El Verin Ev Yapalım Konut Seferberliği” projesine destek olunması için çağrıda bulundu.

Söz konusu proje kapsamında depremzede vatandaşların normal yaşam şartlarına dönmesi ve gelecek kışı sıcak yuvalarında geçirebilmeleri için çaba gösterildiğine işaret etti.

İTO Başkanı İstanbul İş Dünyasını Kampanyaya Katılmaya Davet Etti

Avdagiç yaptığı açıklamada, kalıcı konut kampanyasına destek olmak için İTO’nun katkılarıyla “1 metrekarede (m2) siz bağışlayın” diyerek oda üyelerine yönelik kampanyanın başlatıldığını duyurdu.

İTO Başkanı Avdagiç, “Bir blok, bir daire veya 1 m2 ayrımı gözetmeden tüm İstanbul iş dünyasını ve hayırseverleri kampanyaya katılmaya davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

GCM Yatırım Banner

Kampanyaya katılmak isteyen kişilerin, TOBB tarafından açılan banka hesaplarına yapılacak olan bağışlar ile vergi muafiyetinden faydalanılabileceğine işaret ederek şöyle konuştu;

“Şimdi birlik olma zamanı, şimdi el ele vererek depremzede kardeşlerimizi evlerine kavuşturma zamanı.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle başarıya giden yolda lider adımı atın.