Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İTO 21. Dönem Başkanlığına Yeniden Avdagiç Seçildi

İTO'nun yeniden yönetim kurulu başkanı seçilen Şekib Avdagiç, geçen dönemki projeleri bitirip yeni çalışmalara başlanacağını açıkladı. İşte detaylar;
İTO 21. Dönem Başkanlığına Yeniden Avdagiç Seçildi
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İstanbul Ticaret Odası (İTO) seçimlerinde 21’inci dönem başkanlığına Şekib Avdagiç yeniden seçildi. Yönetim kurulu 81 ayrı meslek grubunu ve 700 bini aşkın İstanbullu firmayı temsil ediyor. Avdagiç’in oyların 184’ünü alarak 140 yıllık geçmişe sahip İTO’nun ikinci kez yönetim kurulu başkanı seçildiği açıklandı.

Böylece Şekib Avdagiç, İstanbul Ticaret Odası’nın 2022-2026 döneminde yönetim kurulu başkanlığını yapacak. Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından Avdagiç, ikinci dönem başkanlığına layık görüldüğü için teşekkür etti.

İstanbul ve Türkiye için çalışmalara devam edileceğine işaret ederek, geçen dönem başlatılan birçok projenin tamamlanacağını belirtti. Çalışmalarına yenilerini de ekleyeceklerini söyleyerek, yeni hedeflere doğru yürüneceğini bildirdi.

“Şimdi Bir Olma, İri Olma ve Diri Olma Zamanı”

Seçimlerin geride kaldığını belirten İTO başkanı, şimdi daha çok üreterek, ihracat yaparak ve daha çok istihdam oluşturmak için çalışmanın zamanı olduğunu paylaştı. İstanbul iş dünyasını 140 yıldır olduğu gibi en iyi şekilde zirveye taşınacağını ve yine zirvede tutulacağının altını çizdi.

“Şimdi bir olma, iri olma ve diri olma zamanı.” diyen Avdagiç, yeni dönemdeki çalışmalarında kılavuzlarının İTO Meclisi olacağını ve kuşku duymaması gerektiğini aktararak şu şekilde konuştu;

GCM Yatırım Banner

“Hz. Mevlana’nın ‘Kılavuzsuz yola gidene iki günlük yol, yüz yıllık yol olur’ sözünü hiç unutmadan, uzun ve yorucu hizmet yolunu sizin kılavuzluğunuzla kısa ve kolay kılacağız.”

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.