Yatırım yapmaya başla!

İTO Başkanı Maaş Desteklerinin Açıklanmasıyla İşverenlere İstihdam Çağrısı Yaptı

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam çağrısını bir görev olarak kabul ettiklerini, işverene verilen maaş, vergi ve SGK destekleri ile iş dünyasını istihdama katkı sağlamaya çağırdıklarını söyledi.
İTO Başkanı Maaş Desteklerinin Açıklanmasıyla İşverenlere İstihdam Çağrısı Yaptı

AK Parti milletvekillerinin sunduğu Sosyal Hizmetler Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, geçtiğimiz günlerde BMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edildi. Buna göre 1 Şubat 2019 – 30 Nisan 2019 tarihleri arasında işe alınan sigortalılar için 3 ay süreyle prim, vergi ve ücret desteği sağlanacak.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk karara ilişkin yaptığı açıklamada ilk üç ay verilen desteklerin yanında, bunu izleyen 9 ayda da prim ve vergileri devlet olarak ödemeye devam edeceklerini söyledi. 2019 İstihdam Seferberliği Tanıtım Programı’nda konuşan Selçuk, son 16 yıl içerisinde aktif sigortalı sayısının 12 milyondan 22,3 milyona yükseldiğini belirtti. İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç ise yapılan düzenlemelerin üzerine iş dünyasını istihdama çağırdı.

İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, 2019 İstihdam Seferberliği Tanıtım Programı’nda işverenlere yönelik açıklamalarda bulundu.

Devletin maaş, vergi ve SGK primleri ile istihdamda güçlü bir yol açtığını söyleyen Avdagiç, bundan sonraki aşamada işverenlerin bu engelsiz yoldan yürümeleri olduğunu vurguladı. İTO olarak tüm üyelerini ve işletmelerini istihdama katkı sağlamaya çağırdıklarını aktardı.

Avdagiç, devletin 30 Nisan’a kadar ilave istihdam yapan şirketlere, her bir çalışan için 12 ayda toplam 19 bin 419 lira destek ödemesi yapacağını dile getirdi. İşverenlere, en az bir işsize iş vermelerini, devletin vergi, maaş ve SGK prim desteğiyle yepyeni bir yol açtığını anlattı.

İş dünyasının devletin açtığı bu engelsiz yol fırsatını çok iyi kullanmaları gerektiğini söyledi.

Yeni paketin istihdamda rekor getireceğini belirten Avdagiç, üretilen her malın ihracat olarak değer kazanacağını, istihdamdaki artışın üretime de kalite olarak yansıyacağını belirtti. Üretim ile olan ilişkilerimizi kesmek isteyenlerle hükümetin sıkı bir çalışma içerisinde olduğunu, büyük fedakarlık göstererek özel sektörü desteklediğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın istihdam çağrısını tarihi bir görev olarak gördüklerini söyleyen Avdagiç, Türkiye’nin bekasının daha çok istihdam ve daha çok üretim ile sağlanacağını, bu konuda üst sınırın olmadığını, Türkiye’nin en büyük odası olarak kendilerinin de ellerini taşın altına koyduklarını dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum