Yatırım yapmaya başla!

İtalyan Teknik Direktörün Sıfırdan Kendi Tasarladığı Akıl Almaz Spor Arabalar!

İtalya'da küçük bir takımın teknik adamlığını yapan bir kişinin, hayali olan el yapımı spor arabaları oldukça ilgi çekti. İşte o el yapımı spor arabalar...
İtalyan Teknik Direktörün Sıfırdan Kendi Tasarladığı Akıl Almaz Spor Arabalar!

Kim inanırdı ki teknik adamlıktan sıyrılıp tamirciliğe soyunacağını! İtalya’da bir futbol takımının teknik direktörülüğünü yapan Moreno Filandi, tamamen kendine ait olan tasarımlarla iki adet hayalindeki spor arabaları yaptı. Tamirciliği, hobi olarak yaptığı bir aktivite olarak düşündürse de ortaya çıkarttığı otomobiller zevk için yapılanların biraz üstünde oluyor.

Ever S ve Filandi Uragano adını verdiği gümüş ve sarı arabalarından çıkan hız değerleri gerçekten bizleri çok şaşırttı. Filandi’nin olağandışı araba yapma girişimi herkesçe takdir kazanmış. Sarı ve gümüş renkli olan iki arabasıyla gezinti yaptığı sırada  bakışlarla beraber fotoğraf çektirmek isteyenlerin durdurmasına da maruz kaldığını söyledi.

Tasarıma baktığımızda, Lamborghini’nin üstü açık konsept aracı gibi duruyor. İki kişilik oturma poziyonunda birleştirilen Ever S, hayalleri süslemek için gayet yeterli karizmaya sahip.

Moreno Ever S’in kalıbı 1990 model bir Mercedes şasisi üzerine inşa edilmiş.

Teknik adam, farklı arabalardan ilham alarak yaptığı Ever S’in, kaba ve biraz da eski görünümlü olmasını istemiş.

Üçgen ve köşeli hatları tercih eden 55 yaşındaki genç delikanlının Ever S’i 1420 kg ağırlığa ve 340 beygire sahip.

El yapımı bu araba 5.0L’lik motoruyla 273 km/h son sürat ve görünce heyecanlandığımız 4.5 saniyelik hızlanma değerine sahip.

Ever S’e yapılan McLaren tarzı stop farları da farklı ve fütüristik duruyor.

Şahsen garajımda böyle bir arabanın olmasını isterdim. Küçük ön camları eşliğinde, caddelerde tamamen farklı olacağınız kesin!

Moreno Filandi’nin ikinci çocuğu ise Filandi Uragona. Bu sarı renk spor araba 1150 kg ağırlık ve 605 güç üreten bir Audi motoruna sahip.

Sarı uçak, yine çok şaşırtıcı olan 320 km/h son sürate sahip. Tasarımın zorluğu bir yana motorların bu denli güçlü olması da ayrı bir mesele!

Normal mühendislerin veya tasarımcıların markalar için yaptığı çizimler akıllı işi olsa da bu adamın yaptığı, sektör dışında gerçekleşen daha akıl gerektiren bir iş olarak görüyorum.

İlgi ve merakın birleşmesi bir yana böyle arabalar yapabilmenin ilk şıkkı bence hayal kurmaktan geçiyor!

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum