Yatırım yapmaya başla!

İtalya’nın En Güçlü ve Hızlı Otomobili Pininfarina PFO’ya Battista Adı Verildi!

Tasarımcılıktan sonra otomobil üretimini de giren İtalyan Pininfarina, Battista'nın bazı özelliklerinden bahsetti!
İtalya’nın En Güçlü ve Hızlı Otomobili Pininfarina PFO’ya Battista Adı Verildi!

Automobile Pininfarina, tasarımını üstlendiği araç modelleri dışında kendine ait olan bir hiper arabanın ismini Battista olarak belirledi. Aşırı güçlerin üretildiği bir elektrikli otomobil bedeninde PFO olarak tanıdığımız Battista, şirket kuruluşunun 90. yılında tanıtılmayı bekliyor. Model ismi aslında o kadarda bize yabancı değil! Pininfarina’nın kurucusu Battista “Pinin” Farina’nın adı ikinci kez yaşatılacak.

Carrozzeria tasarım evinden çıkan hiper otomobilin modeli, İtalya’nın en güçlüsü olarak sahne alacak. Elektrik motorunun anlık aşırı tork üretimiyle hızlanacak EV hiper araba, Tesla Roadster için gerçek bir rakip.

Ferrari başta olmak üzere tanıdığımız birçok muhteşem eserin sahibi Pininfarina’dır.

Pininfaria Yeni PFO Battista Hiper ArabaMarka SpA Başkanı Paolo Pininfarina, “Gerçekten bir hayalim gerçekleşiyor. Dedem her zaman bir gün Pininfarina’nın otomobil markası olacağını söyleyecek kadar vizyonu geniş bir insandı.” dedi.

Battista dünya çapında performans, teknolojik yenilik ve elbette zarif stili ile övünülecek bir hipercar modelidir.” dedi.

İtalya, PFO kodlu Battista’nın gücünü konuşuyor.

Pininfaria Yeni PFO Battista Hiper Araba 1.900 BeygirÇıkışlarını çok hızlı gerçekleştiren marka “İtalya’da tasarlanan ve üretilen en hızlı otomobil” olabilmek için ileri teknoloji nimetlerinden yararlanmış.

Standart bir spor otomobilin 3 katı daha fazla beygir gücü açığa çıkartacak modelin 2 saniyenin altında 100 km’ye çıkması bekleniyor.

İtalyan firma, uzmanlıkları olan tasarım konusu yanına mühendisliği en iyi şekilde getirmişler.

Battista, “Pura” adı verilen farklı bir tasarım dilinde tasarlanmış. Hız odaklı bir araç için ilk başta yapılması gereken yerde ve dengede tutma çalışmaları için normalden biraz daha fazla mesai harcanmış.

Önceki yazılarımızda belirttiğimiz üzere 1.927 beygir gücü üreten, her bir tekerleği çevirecek elektrik motorlar Rimac’tan geliyor. Formula 1 araçlarından daha iyi hızlanan Battista’nın 402 km/h son sürate çıkacağı söylendi.

Pininfarina Battista’ya sadece 150 kişi sahip olabilecek!

Tahmini fiyatının 2 ile 2.5 milyon dolar olması bekleniyor. Üretimden sonraki dağılımları da belirlenen Battista’ların 50’si Amerika’ya, 50’si Avrupa’ya ve 50’si Orta Doğu ve Asya bölgesine tahsis edilecek.

Hiper otomobilin menzili konusunda ise; aşırı bir güç uygulaması olmadığı sürece 483 km menzile sahip olabileceği söylendi. Karbon fiber gövdeye sahip Hypercar, Torino yakınlarındaki Cambio Pininfarina SpA genel merkezinde imal edilecek. Lansman öncesinde gelecek yeni bilgileri sizlere aktarmaya devam edeceğiz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum