Yatırım yapmaya başla!

Pininfarina PFO Hipercar’ın Gücü Standart 3 Spor Arabadan Fazla!

İtalyan tasarım ve araç geliştirme şirketi Pininfarina, hipercar sınıfında PFO aracının gücünün ne kadar olacağını söyledi. İşte detaylar...
Pininfarina PFO Hipercar’ın Gücü Standart 3 Spor Arabadan Fazla!

Pininfarina‘yı bu zamana kadar tasarım şirketi olarak tanıdık. Eskiden birkaç araba deneyimi olsa da ismi sürekli Ferrari ve modelleri üzerinden anıldı. Farklı şirketlerle ortak araç geliştirme süreç geçmişine sahip firma, sonradan kendi spor otomobillerini yapma kararı almıştı. Geçtiğimiz Ağustos ayında da Pininfarina, hipercar modeli PFO’nun bir çizimini bizlere göstermişti.

Kendileri harika bir tasarımcı olduğundan, yeni hiper otomobilinin de duruşu kışkırtıcı olmuştu. 20 milyon dolarlık bir yatırımla aşırı bir meydan okuma havasında otomobil alemine giren Pininfarina, rüzgarı delip geçecek bir yapıda. İnce şerit Ledlerle bütünleştirilen PFO’yu gören bir adım geri çekilmek zorunda kalabilir.

PFO prototipinin arka kısmından da görüntüler gönderilmişti.

Yeni İtalyan Pininfarina PFO Hiper AracıYine arka kısımda Led aydınlatma detaylarıyla gelen elektrikli hiper aracın tasarımının adına “Pura” denilmiş. Kapsül tasarımlı tavandan sonra PFO’nun arka çamurlukların birleştirilme şekli sonradan ayrı iki rüzgar kanadına dönüştürülmüş. Yapıya kesinlikle fazladan mesai harcanmış. İnce bir şekilde düşünülmüş ve planlanmış…

Mühendislik açısından bakıldığında Pininfarina, 1.927 beygir güce sahip bir araç yapmayı başarmış. Her bir tekerleğe verilen elektrik motorları PFO modeline Rimac’tan geldi. Rimac ismini yaklaşık altı ay önce Porsche’nin hisselerini almasından hatırlayabilirsiniz.

Pininfarina, aracı yerde tutmak için de çok kafa yormuş.

Yeni İtalyan Pininfarina PFO Hiper Aracı 1.900 beygirBeygir gücünün bir şekilde sağlanabileceği atlatıldıktan sonra asıl önemli konu olan aracı yer tutmaya geliyor. Pininfarina mühendislerinin PFO üzerinde asıl yapması gereken, 2.300 torka karşı aracın vereceği tepkileri ayarlamak. Bunun için de aerodinamik yapılarının düzeni bozmadan, girecek ve çıkacak rüzgarları en iyi şekilde hesaplayarak ele alınmasından geçiyor. Ve bu konuda İtalyan şirket çok iddialı!

Otomobil evreninde neredeyse çoğu otomobilden güçlü. Hatta en güçlü hipercar kümesinde PFO 2. sırada olabilir. Aracın sadece 150 adet üretileceğini sizlere aktarmıştık. Diğer bir heyecan noktası ise fiyatı. Dünyada 150 kişiden biri olmanın o kadar basit olmayacağını söyleyen Pininfarina, aracın satış rakamını opsiyonlar hariç 1.5 milyon Sterlin belirledi. Sizce PFO, her noktada normal mi hareket ediyor?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum