Yatırım yapmaya başla!

Elektrikli Araba Satışlarında İtalya ve Norveç Kapışıyor!

Norveç'in elektrikli araçlara yönelik sunduğu teşviklere karşı İtalya daha fazlasını yapmaya hazırlanıyor. İşte detaylar...
Elektrikli Araba Satışlarında İtalya ve Norveç Kapışıyor!

Şu anda dünyada belli başlı ülkeler, araç yakıt sistemlerini değiştirmek için sert kurallar koymaya başladı. Fosil yakıtın verdiği etkilerden kurtulmak için hibrit veya tamamı elektrikli otomobillere dönüşüm uygulamasına geçen ilk ülkelerden İtalya ve Norveç‘i görmüştük. Yeni yakıt sistemine insanların daha yatkın olmaları için birçok kolaylık getirilmişti.

Belli bir oranda bedava elektrik, bedava park ve vergi kolaylığı gibi yönlendirici avantajlar verilmişti. EV araçların özellikle Norveç’te hızla artış göstermesi, İtalyanların atağa geçmesini sağlamış. Dünyanın en iyi spor arabaların çıktığı ülkede 2022’ye kadar çok ciddi şekilde melez ve full elektrikli araç dönüşüm çalışmaları başlatılıyor.

İtalya 4 Sene İçerisinde EV Araç Sayısını 1 Milyona Ulaştırmak İstiyor

İtalya 4 Sene İçerisinde EV Araç Sayısını 1 Milyona Ulaştırmak İstiyorİtalya hükümeti “benzin ve dizel araçlarda azalma” çağrısında bulundu. Bazı belgeler yayınlandı ve içeriklerinde elektrikli araç satın almayı destekleyici teşviklere yer verildi. Ülke lideri, 2022 yılına kadar İtalya sokaklarda 1 milyon adet elektrikli araç olmasını istediğini ve EV’leri benimsemede Avrupa’da bir numara olmak için çalışacaklarını söyledi.

2017 yılında İtalya’da satılan elektrikli araç sayısı 2.600 adet. Toplamda da İtalya topraklarında gezen 5.000 adet melez ve full elektrikli araç olduğu bildirildi.

Verilen tabloya baktığımızda yıllık iki bin küsürlü rakamlar aslında pekte iç açıcı değil. Koyulan hedefe bakıldığında yıllık 250.000 adet araç satılması gerekiyor.

Analistlere göre, İtalya’nın hedeflerine ulaşabilmesi için muhtemelen Norveç’inkileri aşan, EV’lere yönelik benzeri görülmemiş teşviklerin sunulmasını bekliyorlar. 2018 yılında bakalım rakamlar neyi gösterecek…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum