Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İşyerinde Huzurlu Olmak için Ne Yapmalı?

İşyerinde Huzurlu Olmak için Ne Yapmalı?

İşyerinizde mutlu olmak, sosyal yaşantınızda da mutlu olmanızı sağlar. Orada gerçekleşecek olan kötü veya iyi aktiviteler, direkt olarak yaşantınızı etkiler. Bu nedenle iş hayatınızda mutlu olmanız, sizin sağlığınıza olacaktır. Karşılaştığınız kötü şeyler, moralinizi bozar ve modunuzu düşürür. İşte, bunların gerçekleşmemesi için kendiniz hakkında bazı şeyleri değiştirmelisiniz.

Özeleştiri yapmak; ayrıcalık olarak sayılabilir. Çünkü birçok insan kendi hatalarını görme veya onları kabul etme konusunda pek başarılı sayılmazlar. Fakat görenler ise davranışları değiştirmek için ellerinden gelenin fazlasını yaparlar. Hatalarınızı bularak onları değiştirmek de iş yerinizde mutlu olma yolunun anahtarıdır. Buna çok basit şeyler de dahil olabilir. Örneğin; yaptığınız işin sorumluluğunu alarak, başkalarını suçlamaktan ve mükemmeliyetçilikten vazgeçmelisiniz. Her şeye en ince ayrıntısına kadar dikkat ederseniz, ister istemez bir kusur bulursunuz. Kusur bulduğunuzda ise düzeltip mükemmel yapmak adına çalışmalara başlayarak yalnızca kendinizi strese sokmuş olursunuz. İşyerinde mutlu olmak için değiştirmeniz gereken özellikleriniz yalnızca bunlarla mı sınırlı? Hayır, devamı için yazımıza göz atabilirsiniz.

Her Zaman Haklı Olamazsınız

Her Zaman Haklı OlamazsınızHaklı olmaya çalışmaktan vazgeçin. Her şeyi en iyi bilen siz değilsiniz. Eğer böyle düşünüyorsanız çalışma arkadaşlarınıza saygısızlık yapmış olursunuz. Ortak kararlar alarak, devam etmelisiniz. Aksi taktirde bu kontrolcü yapınız yüzünden işyerinde stresli anlar yaşayabilirsiniz.

Mazeretlerinizden Kurtulmalısınız

Mazeretlerinizden Kurtulmalısınızİşe geç kalma, projeyi zamanında teslim edememe gibi başınıza gelebilecek olan yüzlerce şey vardır. Elbet bunlardan bir tanesi başınıza gelmiş veya gelecektir. Hele ki bu davranışlar düzenli hale geldiyse işiniz oldukça zor; fakat mazeret uydurarak nereye kadar ilerleyebilirsiniz? Patronunuz veya diğer çalışma arkadaşlarınızı kandırdığınızı zannedebilirsiniz; ama nereye kadar buna devam edebilirsiniz? Günün birinde mazeretiniz kalmayacak ve geçmişte yaptıklarınızla beraber her şey gün yüzüne çıkacaktır.

Şikayet Etmekten Sıkılmadınız mı?

Şikayet Etmekten Sıkılmadınız mı?İstediğiniz kadar memnuniyetsiz olun. İstediğiniz kadar işinizden keyif almıyor olun. Ancak unutmayın; bunların hiçbiri çalışma arkadaşlarınız veya patronunuzun umrunda değil. Sürekli olarak şikayetler de bulunan bir kişiyseniz, bir süre sonra insanlar sizi dikkate almamaya başlar. Eğer sorununuz varsa bunu mümkün oldukça az dillendirerek, kendiniz bir sonuca varmaya çalışmalısınız.

Başkalarının Beklentilerine Göre Çalışmayın

Başkalarının Beklentilerine Göre Çalışmayınİnsanların sizden ne beklediğini düşünmeye başlarsanız, stres yapmamanız elde değildir. Çünkü herkes sizden maksimumunuzu vererek, yeni şeyler üretmenizi, çalışma disiplininizi arttırmanızı ve sürekli çalışmanızı ister. Evet, belki belli bir süre bunu devam ettirebilirsiniz; fakat bir yerden sonra vücudunuz buna el vermeyecek ve stres yapmaya başlayacaksınızdır. Bunun olmasını istemezsiniz değil mi?

Her Şeyi Kontrol Edemezsiniz

Her Şeyi Kontrol Edemezsinizİşyerinizde sizin kontrolünüzde olmayan, onlarca şey gerçekleşmektedir. Lakin bunların her birini kontrol edemezsiniz. Eğer her şeyi kontrol etmeye çalışırsanız, çalışma arkadaşlarınızla aranızda sorunlar baş göstermeye başlayacaktır. Her şeyi en iyi bilen kişi siz değilsiniz, bunu aklınızda bulundurun.

Evet, işyerinde mutlu olmak; nerede çalıştığınıza bağlı olmakla beraber kiminle çalıştığınıza ve nasıl davrandığınıza göre değişiklik göstermektedir. Nerede ve kiminle çalıştığınızı bir kenara bırakalım. Çünkü işyerinde mutlu olup olmamanızı etkileyen en büyük faktörler, aslında sizin davranışlarınız doğrultusunda gelişmektedir.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Kişisel Gelişim kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum