Yatırım yapmaya başla!

İsviçreli Vacheron Constantin’den 2016 Maymun Yılı’na Özel Şık Saat

İsviçreli Vacheron Constantin’den 2016 Maymun Yılı’na Özel Şık Saat

12 Hayvanlı zaman belirteci, Asya’da yaygın olarak kullanılan bir takvimdir. Göktürkler, Uygur Türkleri, Tuna Bulgarlarının da bu sistemi belirli bir dönem uyguladığı biliniyor. Hatta Fransız bilimci Eduard Chavannes, bu takvimi öncelikle Türklerin kullandığını söyleyerek; yaygın inanış olan Çinlilerin ilk kez bu takvimden yaralandığı inancını da ortadan kaldırmıştır. Fare, öküz, kaplan, tavşan, ejderha, yılan, at, koyun, maymun, horoz, köpek ve domuz yıllarından oluşan bu takvimde; 2016 yılı maymun yılına denk gelmektedir. Dünyanın lüks saat firmalarından Vacheron Constantin de bu takvime saygısını göstermek amacıyla 2016 Maymun Yılı için, maymun figürünün bulunduğu Métiers d’Art La Légende Du Zodiaque Chinois serisini üretmiştir.

2016’da yaklaşan Çin yıllarından maymun yılının şerefine Vacheron Constantin, Métiers d’Art serisinden özel bir koleksiyonu gösterime çıkardı. Çin astrolojisine göre maymun yılında doğan insanlar; etkileyici, enerjik olup her istediklerini yapabilecekleri şanslı ve başarılı birer birey oluyormuş. Bu durumu; sınırlı sayıda üretilmiş, mücevherler ile donatılmış oldukça kaliteli bir saatten başka nasıl bir şey böylesine başarılı bir şekilde tasvir edebilirdi ki? Otomatik mekanizmanın eşsiz bir erkek oyuncağı olduğu fikrine tutunan İsviçreli lüks saat üreticisi Vacheron Constantin, maymun simgesi ile Métiers d’Art La Légende Du Zodiaque Chinois serisini üretti. Şimdi dilerseniz hep birlikte bu etkileyici tasarıma daha yakından göz atalım.

İşte karşınızda İsviçreli saat üreticisi Vacheron Constantin’den 2016 Maymun Yılı’na özel şık saat:

Vacheron Constantin’den Métiers d’Art Serisi

Vacheron Constantin’den Métiers d'Art SerisiKreasyonların her biri 12 adet olmak üzere sınırlı sayıda üretilmiştir. Geleneksel pembe altın ve platinden işlenmiş bir maymun figürü bulunmaktadır. Caliber, 2460 G4’ün teknik mükemmelliğini içermektedir. Sanatsal bir güzellik olan yeni Vacheron Constantin saati, içerisindeki ustalığı ve arkasındaki teknik özellikleri daha iyi farkına varabilmeniz için; bir düzeltici kalem, büyüteç ve broşür ile teslim edilmektedir.

DÜNYANIN EN NADİR SAATLERİNDEN BİR TANESİ İLE TANIŞMAK İÇİN TIKLAYIN.

Métiers d’Art La Légende Du Zodiaque Chinois serisinde, Jianzhi denilen Çin kağıt kesme işlemi kaynaklı Scherenschnitt tekniğinin uygulaması göze çarpmaktadır. Kadran üzerindeki yaprak deseni yarı gömülü olup, ayrıca derinlik efekti oluşturmak için abartılı kabartmalar ince bir sahne ayarı ile altın tabanından sıyrılmaktadır. Bu teknik, bitki örtüsünün kadran üzerinde yüzüyor gibi görünmesini sağlar. Ardından Cenevre’de icat edilmiş olan ve sadece birkaç yetenekli zanaatkarın icra edebildiği Gran Feu yönteminin kullanımı ile emayeleme işlemi ardışık tabakalar halinde uygulanır. Böylece mavi veya bronz tonlu kadran yoğunluğu da artmış olur. Daha sonra, platin ya da altın maymun el ile işlenir ve nazikçe kadranın merkezine yerleştirilir.

Vancheron Constantin’den Métiers d'Art SerisiHands-free zaman ekranı saat; dakika, gün ve tarihleri gösteren dört aparat sayesinde elde edilir. Bu göstergelerin ilk ikisi saati ve dakikayı, son ikisi ise günü ve tarihi göstermektedir. Bu saat Vacheron Constantin’in uzmanlığını bir kez daha gözler önüne sermiştir. Hallmark of Geneva kriterlerine uygun olarak tasarlanmış bu saat, görünebilir safir kristalinden bir arka kasaya ve platin ya da pembe altından oluşan bir ön kasaya sahiptir. Lacivert veya kahverengi Amerikan timsah derisinden elde edilen kordonunu, 18 ayar pembe altından tokası tamamlamaktadır.

Bir kültürün, inanışın ya da tarihin önemli bir sahnesinin en güzel sergilenildiği yerlerin başında kuşku yok ki eşsiz saatler gelir. Zamanın ışığını yansıtan bu tasarımların gün geçtikçe daha da artmasını temenni ediyoruz. Aslına bakarsanız özellikle bizim kültürümüz bunun için çok cazip güzellikleri bünyesinde barındırmaktadır. Peki, Vacheron Constantin markasının ustalığını konuşturduğu bu seri hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızla bize ulaşabilirsiniz…

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Moda kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum