Yatırım yapmaya başla!

İsviçreli Özel Banka Bitcoin Varlık Yönetimi Hizmetini Başlattı

Dijital para birimlerinin yükselişi, bankaların yakın markajında. İsviçreli varlık yönetim uzmanı olan banka, bitcoini de listesine ekledi. İşte detaylar:
İsviçreli Özel Banka Bitcoin Varlık Yönetimi Hizmetini Başlattı

Bitcoin başta olmak üzere dijital para birimlerinin yükselişine tanıklık ettiğimiz bir çağda yaşıyoruz. Doğal olarak bankaların bu çağa ayak uydurması ve kişilerin isteklerine cevap vermesi gerekiyor. İsviçreli özel bir banka, bu konuda ilk adımı attı ve bitcoin varlık yönetimi hizmetini başlattı.

Falcon Private Bank’a ait olan kurum, müşterilerine bitcoin varlıklarını daha iyi yönetmeleri için hizmet vermeye başladı.

Falcon Private Bank Bitcoin Varlık Yönetim Hizmeti

İlk adımı 2013 yılında atılan hizmetin, Bitcoin Suisse AG ile ortaklığı bulunuyor.

Bitcoin Suisse AG ile ortaklığı

Şirketin Küresel Ürün ve Hizmetler Genel Başkanı Arthur Vayloyan ise konu ile ilgili açıklama yaptı.

Arthur Vayloyan Açıklama Yaptı

Vayloyan, uzun yıllardır özel bankacılık alanında faaliyet gösterdiklerini ve varlık yönetimi konusunda hizmet vermekten gurur duyduklarını söyledi. Duyuru için tıklayın.

Yeni doğan pazarlara girmenin avantajlarından bahsederek, inançlarının tam olduğunu vurguladı.

Yeni Doğan Pazarlara Girmek Avantajlı

Ayrıca müşterilerinin gelecekte ortaya çıkacak yeni ürünler için de hizmet alabileceğini dile getirdi.

Yapılan duyuruya göre; şirketin Zürih’teki merkez binasının lobisinde halka açık bir alana bitcoin ATM’si kuruldu.

Zürih'e Bitcoin ATM'si Kuruldu

Swiss Financial Market Supervisory Authority (FINMA) ile görüşmelerin yapılmasının ardından entegrasyonun tam olarak sağlanacağı belirtildi.

FINMA Görüşmeleri ile Entegrasyon Sağlanacak

İsviçreli bankanın bu hamlesi, ülkenin bitcoin ve diğer dijital para birimlerine sıcak baktığını kanıtladı.

Ayrıca İsviçre Federal Meclisi, dijital para birimlerinin yasal olarak kabul görmesinde hızlı bir ilerleme kaydedildiğini açıkladı.

İsviçre Federal Meclisi Bitcoin'i Yasallaştıracak

Sanal para birimlerinin hem kamu hem de özel sektörde onaylanması, diğer bankalara ve ülkelere öncülük edecektir. Sonuçta İsviçre bankacılık konusunda dünyanın en iyisi. Dijital para biriminde atılan bu adım, doğal olarak diğer bankalara da ilham verecektir. Böylece dijital para birimi, yasal ve açık bir şekilde kullanılabilecek, yatırım aracı olarak görülebilecek.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum