Yatırım yapmaya başla!

İsviçreli Crypto Valley’in Önde Gelen Şirketleri 200 Milyar Dolar Değer Kazandı

İsviçre’deki kripto para şirketleri pandemiye rağmen 2020 yılında yüzde 680 büyümeye ulaştı.
İsviçreli Crypto Valley’in Önde Gelen Şirketleri 200 Milyar Dolar Değer Kazandı

İsviçreli bir risk sermayesi şirketi tarafından derlenen bir rapor, ülkenin ünlü Kripto Vadisi‘nde faaliyet gösteren en büyük 50 firmanın değerinin, 2020’nin ikinci yarısından bu yana %680 arttığını gösteriyor. Bu şirketler belirlenen zaman içerisinde 200 milyardan fazla değer kazandı.

Vadinin en büyük 50 şirketi 2020 yılının Temmuz ayında gelirlerini 37,5 milyar dolardan Şubat 2021 itibarıyla 254,9 milyar dolara yükseldi. Raporda İsviçre kantonu Zug’dan (AKA Crypto Valley) faaliyet gösteren firmaları inceledi ve bölgedeki blockchain firma sayısının Temmuz ayından bu yana % 4,4 artarak 960’a yükseldiğine yer veriliyor. Aynı dönemde bölgede dijital para sektöründe işe alınan çalışan sayısı %8,5 artarak 5.184’e yükseldi.

Şirketler Pandemiye Rağmen Büyüdü

Şirketler Pandemiye Rağmen Büyüdü

Araştırma koronavirüs salgını sırasında sektörün düşeceğine dair yerel endişelere rağmen, vadinin bu krizi atlattığını gösteriyor. CV VC’nin CEO’su ve kurucusu Mathias Ruch raporla ilgili, “Mart 2020’de Corona krizine belirli korkularla girdikten sonra, artık geleceğe güveniyoruz. Olumlu gelişme Eylül ayında çoktan belliydi. Sürekli olarak yeni girişimler kuruluyor ve aktif olarak Crypto Valley’i evleri olarak seçiyor.” açıklamasında bulundu.

İsviçre, piyasaya uygun düzenlemeleri nedeniyle uzun süredir blockchain ve kripto girişimleri için bir faaliyet merkezi oluşturuyor. Raporun yazarı Ralf Kubli, “İsviçre dünyanın en gelişmiş Blockchain yasalarından birine sahip ve bu nedenle Crypto Valley’in gelecekteki refahı için güçlü ve sağlam bir temel oluşturdu” diye konuştu.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum