Yatırım yapmaya başla!

İsviçre’nin Cennet Kasabasına Yerleşenlere 25 Bin Frank Ödenecek!

İsviçre Alp’lerinde cennet gibi bir kasabada yaşamak isteyenlere ödeme yapılacağı duyuruldu. İşte detaylar;
İsviçre’nin Cennet Kasabasına Yerleşenlere 25 Bin Frank Ödenecek!

Sizin hayallerinizi de güzel bir sahil ya da dağ kasabasına yerleşip huzur içinde yaşamak olabilir. Sonuçta; hangimiz şehrin kalabalığından, kirliliğinden ve stresinden uzaklaşıp, başımızı gözümüzü alarak sakin yerlere taşınmayı istemiyoruz ki?

İşte tam da bu noktada; aynı hayali kuranlara sunulan harika fırsattan bahsetmek istiyorum. Zira hükümetin yeni uygulamaya soktuğu politikaya göre, İsviçre’nin Albinen isimli kasabasına taşınanlara bunun karşılığında yüklü bir ödeme yapılacak. Çünkü…

İsviçre’nin “keşke bizde de olsa” dedirtecek türden hükümet politikası epey heyecanlandırıcı!

İsviçre Hükümeti Yeni Yerleşim Politikası Zira görsellerden de anlaşılacağı gibi İsviçre’nin yaşamaya teşvik ettiği küçük kasaba, çağımız için tam anlamıyla büyük bir ayrıcalık! Yeşilliği, sakinliği, temiz havası ve küçük nüfusuyla pek çok kişinin hayallerini süsleyecek Albinen, gerçek bir cennet diyebiliriz. Peki, İsviçre bu güzel dağ kasabasına yerleşenlere neden ödenek veriyor dersiniz?

Hükümet Albinen’e taşınanlara çuvalla para vermeye razı çünkü buranın nüfusunu çoğaltmak istiyor.

İsviçre Albinen'in Nüfusunu Arttırmak İstiyorİnsanların kırsaldan kente göçünün bir sonucu olarak 240’lara düşen kasaba nüfusunu yeniden arttırmak için böyle bir politika izleniyor.

Kasaba gençlerinin Albinen Belediye Başkanı’na sunduğu önergenin kabul edilmesiyle birlikte haber, dünya basınında manşetlere oturdu ve pek çok kişinin dikkatini çekti.

Valais kantonunda bulunan bu güzel dağ kasabası, Rhone Vadisi’nin güneşli eteklerinde konumlanmış.

Albinen Kasabası Rhone Vadisi EteklerindeVe buraya yerleşenlere kişi başı 25.000 İsviçre frangı verilecek. Ayrıca Albinen’e yerleşen her çocuk için de 10.000 İsviçre frangı ödenecek. Bu da demek oluyor ki Albinen’e yerleşen 2 çocuklu bir aile toplam 70.000 İsviçre frangı alacak. Tabii, ödeneği almak için bazı şartlar var.

Bunlardan bir tanesi yetişkinlerin 45 yaş altı olması, diğeri de Albinen’e yerleşenlerin 10 yıl burada yaşaması!

Albinen'e Yerleşenlere Kişi Başı 25 Bin Frank Ödeme YapılacakÖdemeyi alıp Albinen’i 10 yıldan önce terk edenler, verilen parayı geri ödemek durumunda kalacak. Ayrıca, Albinen’de yaşamak için para alacak olanların buradan en az 200.000 İsviçre frangı değerinde bir ev alması gerekecek. Sonuçta; hükümet bu politikayla Albinen’e yeniden hayat vermek istiyor.

Nitekim nüfus azlığı, bakmalara doyulamayan mis gibi dağ kasabasındaki okulun bile kapanmasına yol açmış. Çünkü Albinen’de sadece 7 çocuk var. Belediye Başkanı Beat Jost da “en iyi ihtimalle, kasaba okulu yeniden açılabilir” diyerek vatandaşları dağ kasabasında yaşamaya davet ediyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum