Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsveç’in NATO Üyeliği TBMM’nin Gündeminde Ertelendi

Fuat Oktay başkanlığında bir araya gelen TBMM Dışişleri Komisyonu’nun gündeminde İsveç vardı. İsveç’in NATO üyeliği ertelendi. Macaristan’dan gelen açıklama dikkat çekti.
İsveç’in NATO Üyeliği TBMM’nin Gündeminde Ertelendi
HABER GİRİŞ

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Dışişleri Komisyonu 16 Kasım tarihinde Fuat Oktay başkanlığında toplandı. Toplantı çerçevesinde 7 uluslararası anlaşma ile İsveç’in NATO’ya katılımının onaylanmasına yönelik kanun teklifi değerlendirildi.

Görüşmede kesin bir karar çıkmazken onay için önümüzdeki hafta yeni bir toplantı günü belirlenecek. Teklifin kabul edilmesi durumunda protokol Meclis Genel Kurulu’nun gündemine gelecek.

Komisyon toplantısından hemen önce TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İsveç Meclis Başkanı Anreas Norlen ile video konferans sistemi aracılığıyla görüşme sağladı. Kurtulmuş, Norlen’a süreci en kısa zamanda bitirmeyi ümit ettiklerini söyledi.

İsveç’e Macaristan Şoku

İsveç, Türkiye’den gelecek olumlu bir haberi dört gözle beklerken Macaristan tarafındaki tutum işleri değiştirdi.

Macar vekil Agnen Vadai, Aftonbladet gazetesine yaptığı açıklamada Macaristan parlamentosunun İsveç’in NATO başvurusunu onaylamaya hazır olmadığını açıkladı.

GCM Yatırım Banner
Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/1Ç Kar/Zarar 34.76%/65.24%
Yatırımlarınızı GCM Yatırım Aracılığıyla Yönetin
Kişisel Yatırım Temsilciniz ve Piyasa Analizlerine Ücretsiz Ulaşın