Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive
İNDİR

İsveç Merkez Bankası Bitcoin’in Balon Olduğunu Düşünüyor

Düzenleyicilerin kripto paralara karşı mesafeli yaklaşımı sürüyor.
İsveç Merkez Bankası Bitcoin’in Balon Olduğunu Düşünüyor
Son Güncelleme: 
Yorum

Kripto paralar son zamanlarda ülkelerin düzenleyici kurumları arasında tartışma konusu olmaya devam ediyor. Son olarak İsveç Merkez Bankası’ndan Bitcoin ve kripto paralara yönelik endişe dolu açıklamalar geldi.

Merkez bankası, kripto para birimini ve Bitcoin ticaretini pul toplama ve satmayla karşılaştırdı. Kurum başkanının ana endişesi, dijital varlıkların finansal düzenleyicilerin veya hükümetin desteği olmadan daha fazla çalışamaması ve gelişmemesi olmakta.

İsveç Merkez Bankası başkanı Stefan Ingves’e göre, özel para kripto para piyasasında büyük bir kayıpla karşı karşıya kalacak. Ingves, Bitcoin veya başka herhangi bir kripto para birimi ticareti yaparak küçük bir servet kazanmanın mümkün olduğunu inkar etmiyor ancak bunun aynı zamanda pul ticareti yaparak da mümkün olduğunu düşünüyor.

Elon Musk, Jack Dorsey ve Cathie Wood gibi isimler dijital varlık piyasasını destekliyor. Bazı düzenleyiciler ve merkez bankası yöneticileri kripto para piyasasını er ya da geç patlayacak tipik balona benzetiyor.

İsveç Merkez Bankası başkanı, bu yılın başlarında, Bitcoin’in popülaritesi arttıkça yeni düzenlemelere tabi olacağını belirtmişti.

Dünyanın en büyük finansal düzenleyicileri, dijital varlık endüstrisinin hızlı gelişimi tarafından tehdit edildiğini hissetse de, El Salvador gibi bazı ülkeler, Bitcoin’i yasal bir ihale haline getirerek kripto para birimi ödemelerinin uygulanmasını destekliyorlar.

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Grafik Aklında yatırım fikri varsa harekete geç!
GCM Yatırım - Ödüllü ve Lisanslı Yatırım Kuruluşu
Sponsorlu | 2023/1Ç Kar/Zarar %31.81/68.19%