Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Piyasalar: Döviz, Altın, Borsa, Kriptolar RSS Interactive
Sponsorlu Yatırım yapmaya başla!

İsveç Kronu Faiz Yerine Küresel Toparlanmadan Faydalanacak

Yarın açıklanacak İsveç Merkez Bankası kararının kron üzerinde etki yaratması beklenmezken para biriminin küresel toparlanmadan fayda sağlayacağı tahmin edildi.
İsveç Kronu Faiz Yerine Küresel Toparlanmadan Faydalanacak

İsveç Merkez Kararı (Riksbank) öncesinde yatay seyreden EUR/SEK paritesi için gelen tahmin İsveç kronu için yükselişe işaret etti.

Faiz kararını yarın açıklayacak Riksbank için genel tahmin politikasında herhangi bir değişiklik yapmayacağına işaret ederken ING ekonomistleri, kısa olmasa da orta vadede ekonomi ve para birimine yönelik iyimser tahminlerde bulundu.

Bugün yayımlanan notta, Riksbank’ın oranları 2024’e kadar değiştirmeme beklentisini yineleyeceği söylendi.

Bununla birlikte Riksbank’ın daha önce beklediği daralmanın aksine ilk çeyrek GSYİH’sinin mütevazı bir artış kaydedebileceği öne sürüldü.
EUR/SEK 26 Nisan
Kaynak: piyasa.paratic.com

İkinci çeyrek rakamlarında önemli ölçüde iyileşmeye ihtimal verilmezken kısıtlamalar kaldırıldıkça kademeli bir toparlanma için alan olduğu belirtildi. Sonuçta Nisan ayının Riksbank toplantısının İsveç kronu üzerinde etki yaratması beklenmezken ekonomistler para birimi için yükseliş meyilli konuştu.

Euronun İsveç kronuna karşı değerini gösteren EUR/SEK’in bu yaz 10,00 seviyesinin altına ineceği öngörüldü. Gerekçe, İsveç kronunun yılın ikinci yarısındaki küresel toparlanmadan fayda sağlamasının beklenmesiyle açıklandı.

Cuma gününü 10,1326 ile tamamlayan EUR/SEK paritesi, bugüne 10,134 seviyesinden başladı. Gün içi en yüksek 10,1622’ye ulaşırken en düşük 10,1213’ü gördü.Sponsorlu Yatırım yapmaya hemen başla!
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSponsorlu
SAT
AL
Sponsorlu
Sponsorlu
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum