Yatırım yapmaya başla!

Dünyada Tek Kalan Sıfır Saab 9-3 Vagon Satılıyor!

İsveçli otomobil üreticisi Saab'ın iflas yıllarından kalma sıfır 9-3 Vagon satışa çıkıyor!
Dünyada Tek Kalan Sıfır Saab 9-3 Vagon Satılıyor!

Saab Automobile, İsveç’te 1945 yılında kurulan sadece küçük bir otomobil tasarlama niyetinden sonra devleşen nadir firmalardandır. Beklenmedik şekilde özellikle 80’lerde satış patlaması yaşadı. General Motors’un ışık görüp %50’sini aldığı şirket, 9-3 serilerinin çıkışıyla adını daha fazla duyurmayı bildi. Ne yazık ki 2011’de mali sıkıntılardan Saab iflas dilekçecisi verdi.

Çinli bir firmanın satın alacağı sırada Ulusal Elektrikli Araç İsveç (NEVS) birliği tarafından satıl alındı. Bu haberimizde 2011 yılından kalma sıfır bir 9-3 Vagon‘a yer vereceğiz. Bu durum aynı Malta’da Subaru bayisinde 26 sene öncesinden kalmış sıfır bırakılan otomobil hikayesibe benziyor. Bakalım bu kıymetli vagon için ne kadar ücret istiyorlar!

Siyah renkli Saab, pırıl pırıl durmayı başarmış.

Birisi çıkıp “bende de 2011’den kalma dizel Saab var” demedikçe, dünyada kalan tek sıfır 9-3 Vagon bu oluyor. Zamanın en donanımlı otomobili, sade stilli Xenon farlara sahip.

2011 yılında satılır diye alınan 9-3, ne yazık ki iflasın sonrasında öylece kalmış!

Aklımıza bayinin bunu bilerek de yapmış olabileceği geliyor. ABD’de bir Lexus bayisinde 500 LFA‘dan birisinin sıfır şekilde saklandığı çıkmıştı. Yani her şey mümkün gözüküyor.

Saab 9-3 Vagon için 7 senedir herhangi bir işlem veya bakım uygulanmamış.

Eğer bir değişim olmadı deniyorsa en fazla akü takviyesi yapılmıştır! Carscoops’tan aldığımız habere göre İsveçli modelin içerisinde sıfır araç kokusu halen duruyormuş.

Sıfır olduğu, dışı kadar içinden de anlaşılabiliyor.

Gösterge paneline dahi bakmadan paspasların poşete sarılı olması Saab 9-3’ün gerçekten bayide öylece kaldığını açıklıyor.

Yeşil tonlu renklere sahip göstere panelinde rakam olarak 90 km yazıyor!

Kilometre geçmişi muhtemelen, bir kaç yol testi, kamyondan indir bayi getir gibi kısa mesafeli sürüşlerin yapıldığı araç 90 km‘de. Manuel vitesli İsveçli vagonun donanımlarında otomatik klima, park sensörü, deri koltuklar, cruise control, bol fonksiyonlu direksiyon, ısıtmalı ön camla birlikte 9-3 Vagon’un Vector seviyesi bir donanıma sahip olduğunu anlıyoruz.

Önden çekişli aile aracının kaputunun altında sağlam bir dizel ünite yatıyor.

1.9L hacme sahip TTiD4 Turbo dizel, 131 ps güç üretiyor. Bu motor sayesinde Saab, markalar arasındaki en temizi olarak görülüyordu.

Euro 5 uyumlu dizel motorun dizel partikül filtresine sahip olması, ortalama 119 g/km CO2 salınımı yaparak, iyi sayılabilecek bir değer veriyor.

Evet, geldik fiyatına! İkinci eli bile belki de son kişisinde kalan marka aracının nadir ve sıfır kalması nedenli 35.500 dolar isteniyor. Bize kalırsa birisi şayet alırsa o da kullanmadan bir garaja çekebilir.

2040 yılında çıkıp “30 yaşında sıfır Saab satıyorum” derse insanlar daha fazla tepki verecektir. Size sorsak; bayide sıfır kalmış Saab 9-3 Vagon’a 35.500 dolar verir misiniz?

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Otomobil kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum