Yatırım yapmaya başla!

İstifa Eden CEO Sayısı 3’e Yükseldi! Trump’ın Konseyi Küçülüyor!

ABD’de yaşanan ırkçılık olayları Trump’a cephe alanların sayısını arttırdı. Intel ve Under Armour CEO’ları da Başkan’a karşı tavır aldı!
İstifa Eden CEO Sayısı 3’e Yükseldi! Trump’ın Konseyi Küçülüyor!

Hafta sonu başlayan, ölüm ve OHAL ile sonuçlanan ırkçı protestolar ABD Başkanı Donald Trump’ın güç kaybetmesine ve tahtının sallanmasına neden olmaya devam ediyorlar. Halihazırda Trump başkan seçildikten sonra bazı iş adamları bu olaya tepki gösterirken, bazı teknoloji şirketleri ise Trump’a bağış yapmışlardı.

Irkçı söylemleri ve alışılmışın dışında tavırlarıyla tepkilerin odak noktası haline gelen Donald Trump, her şeye rağmen, Clinton’ı dize getirerek ipi göğüslemeyi başarmıştı. Fakat önce Paris İklim Değişikliği Anlaşması’ndan çekilmesi, sonrasında ise gerçekleşen ırkçı eylemler, Trump’ın destekçilerinin azalmasına neden oldu. Yaşanan son olayların ardından teknoloji devi Intel ve spor ürünleri şirketi Under Armour CEO’ları da Amerika Sanayi Konseyi’nden istifa ettiler!

Trump’ın Danışmanı Amerika Sanayi Konseyi

Trump’ın Danışmanı Amerika Sanayi Konseyi Yaklaşık 35 kişilik bir ekibin oluşturduğu “Amerika Sanayi Konseyi’nin” temelleri, Donald Trump başkanlık koltuğuna oturduğunda atılmıştı. Konseyin amacı ise ABD Başkanı Trump’ın iş dünyasıyla fikir alışverişi yapabilmesiydi. Fakat ABD ekonomisine yön veren şirketlerin CEO’larının yer aldıkları bu konsey, yaşanan son olaylarla birlikte giderek küçülüyor.

Önce Merck CEO’su Frazier İstifa Etti!

Önce Merck CEO’su Frazier İstifa Etti!Virgina eyaletinin Charlottesville kentinde gerçekleşen olaylardan sonra, konseyde yer alan tek siyahi isim Kennett Frazier; “aşırılığa ve hoşgörüsüzlüğe karşı çıkma konusunda hissettiği kişisel sorumluluktan dolayı” danışmanlık görevinden çekildiğini dile getirmişti. Ayrıca Trump’ın yaşanan şiddet olaylarını kınarken direkt olarak ırkçılardan söz etmemesini de eleştirmişti.

Merck şirketinin CEO’su Frazier istifa ettikten sonra Trump sosyal medya hesabından; “ Merck’in Frizer’ı Sanayi Konseyi’nden ayrıldığına göre astronomik ilaç fiyatlarını düşürmeye daha çok vakti olur. Merck, yüksek ilaç fiyatlarında lider. Aynı zamanda da ABD istihdamını yurt dışına götürüyor. İstihdamı geri getirip, ilaç fiyatlarını düşür.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Konseyden Ayrılan CEO Sayısı 3’e Yükseldi!

Konseyden Ayrılan CEO Sayısı 3’e Yükseldi!Frazier’ın istifası adeta tetikleyici oldu ve konseyden 2 isim daha istifa ederek, Trump’a karşı cephe aldı. Intel CEO’su Brian Krzanich yapmış olduğu yazılı açıklamada, “kutuplaşmış siyasi iklimin, Amerikan sanayisindeki zayıflama başta olmak üzere diğer önemli meselelere de zarar verdiğine dikkat çekmek adına istifa ettiğini” belirtti.

Under Armour CEO’su Kevin Plank ise resmi Twitter hesabından yapmış olduğu bir açıklamayla görevi bıraktığını dile getirdi. Açıklamada; “Under Armour yaratıcılık ve sporla ilgileniyor, siyasetle değil. Konseyde bulunma fırsatı tanındığı için mutluyum, fakat geri çekilme karar aldım” ifadeleri yer aldı.

Intel ve Under Armour CEO’ları ile birlikte Trump’ın Sanayi Konseyi’nden 24 saat içerisinde tam 3 CEO istifa etmiş oldu. Bu sayının artıp artmayacağını ise önümüzdeki günlerde göreceğiz.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Yaşam kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum