Yatırım yapmaya başla!

İşte Anne Projesi Kapsamındaki Kurslara Katılanlara Ayda 400 TL Destek!

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, İşte Anne Projesi kapsamındaki kurs ve eğitimlere katılan kadınlara, günlük 70 lira harçlık ve aylık 400 lira destek verileceğini söyledi.
İşte Anne Projesi Kapsamındaki Kurslara Katılanlara Ayda 400 TL Destek!

100 Günlük Eylem Planı kapsamında yer alan, İşte Anne Projesi ile kadınların anne olduktan sonra da iş hayatında aktif bir şekilde rol oynaması için bazı teşvik ve destekler verileceği bildirildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, meslek kurslarına ve işbaşı eğitim programlarına katılan annelere, günlük 70 lira ödenek verileceğini açıkladı.

İşte Anne Projesi kapsamında, annelere günlük 70 TL harçlık ve ayda 400 lira bakım desteği verilecek.

Projenin detaylarını paylaşan Zehra Zümrüt Selçuk, İŞKUR‘un çalışmak isteyen kadınları mesleki eğitim kursları veya işbaşı eğitim programlarına yönlendireceğini, projeden yararlanan kadınların programa devam ettikleri süre boyunca, günlük 70 TL cep harçlığı alacağını söyledi. Bunun haricinde 2 – 5 yaş arasındaki çocuğu kreşe veya gündüz bakımevine giden annelere kurs boyunca aylık 400 TL bakım desteği verileceğini duyurdu.

Kurs boyunca iş kazası veya meslek hastalığı gibi durumlarda sağlık sigortası primleri İŞKUR tarafından sağlanacak.

Kadınlarımızın iş hayatında, anne olduktan sonra da yer alması hedeflenen projeden yararlanabilmek için, çocuğun nüfuz cüzdanı ile kreş faturasını temin etmek yeterli olacak. Bu belgelere sahip olan kişilerin, SGK numarasının yer aldığı belge ile kurs programı düzenleyen Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’ne veya hizmet merkezlerine başvurması gerekiyor.

Bakanlığın bu proje haricinde kadın kooperatifleri için de çalıştığını söyleyen Selçuk, güvenilir ve karşılaştırılabilir verilerin elde edilebilmesi amacıyla veri tabanı oluşturacaklarını belirtti. Kurulacak olan kadın kooperatifleri ve birimlerinde; destek mekanizmaları, pazarlama, ticaret, işletme, ihracat, eğitim, danışmanlık ve rehberlik gibi konularda çalışmalar yapılacağını belirtti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum