Yatırım yapmaya başla!

Uber’in Kaldırılmasıyla İstanbul Taksicilerinin Kazançları %25 Arttı

Uber'in Türkiye'deki faaliyetlerine son verilmesi ve korsan taşımacılığın daha sıkı bir şekilde engellenmesiyle birlikte 3 ay içinde İstanbul taksicilerinin gelirleri %25 arttı.
Uber’in Kaldırılmasıyla İstanbul Taksicilerinin Kazançları %25 Arttı

Bir dönem taksilerin tercih edilme olasılığını azaltan ve ulaşıma adeta hükmeden Uber, artık Türkiye’deki faaliyetlerine devam edemiyor. Ayrıca özellikle İstanbul’da korsan taşımacılık yapanların sayısının artmasıyla birlikte yasa dışı bu durumu engellemeye yönelik yeni uygulamalar getirildi. Bu kapsamda, korsan taşımacılığı engellemek amacıyla denetimlerin daha da sıkılaştırılmasında karar kılındı.

Uber’in mahkeme kararının ardından Türkiye’de artık faaliyet gösteremiyor oluşu ve korsanlara yönelik sıkı denetimler, İstanbul taksicilerinin yüzünü güldürdü. Bölgedeki taksicilerin gelirlerinde artış meydana geldi.

Bölgedeki Taksicilerin Geliri Arttıİstanbul Taksiciler Esnaf Odası Başkanı Eyüp Aksu, sektöre geçen ay getirilen yeni fiyat düzeltmelerinin de etkisiyle son 3 ay içinde bölgedeki taksicilerin gelirlerinin %25 oranında arttığı bilgisini verdi. Korsan taşımacılığa ilişkin yeni uygulamalar getirildiğine işaret eden Aksu, bu sayede taksici esnafının gelirlerinin arttığını söyledi.

Korsan taşımacılığa yönelik haklı bir mücadele verdiklerini söyleyen Aksu, mücadelenin bağımsız yargı tarafından desteklenmesiyle belirsizliğin ortadan kalktığını bildirdi. Yapılan tüm bu uygulamaların taksicilik sektörünü canlandırdığını belirtti. Bu sayede işini hakkıyla yağan İstanbul taksicilerinin hak ettikleri geliri kazanmasının sağlandığını ekledi.

Aksu, yapılan bazı araştırmalar sonucunda son birkaç ay içinde taksiyle seyahat eden yolcuların memnuniyetlerinde bir artış gözlemlediklerini de açıkladı.

Eyüp AksuGeçen ayki fiyat düzeltmelerinin ardından müşteri sayısında bir miktar azalma olduğunu söyleyen Aksu, şimdilerde eksi performansın üzerine çıkıldığını duyurdu. Bundan 6 ay öncesine kıyasla taksicilerin gelirlerinin %25 civarında arttığına dikkat çekti.

Sektöre yönelik yapılan çeşitli faaliyetler sonucunda artık SGK’sız çalıştırılan taksicinin kalmadığını bildirdi.“Her şeyi kanuna ve yönetmeliklere uygun yapıyoruz. İBB’ye kayıtlı 44 bin şoförümüzün tamamına yakını uzun uğraşlarımız sonrası SGK’lı hale geldi.” ifadeleriyle bunu duyuran Aksu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ve İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne katkılarından dolayı teşekkürlerini iletti.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum