Yatırım yapmaya başla!

İstanbul’daki Sel Felaketi 200 Milyon TL Hasara Neden Oldu!

1 yıllık yağışın 12 saatte gerçekleşmesi ve yoğun yağışın meydana getirdiği sel felaketi İstanbul'da 200 milyon liralık hasara neden oldu!
İstanbul’daki Sel Felaketi 200 Milyon TL Hasara Neden Oldu!

Metroların adeta birer şelale haline geldiği, toplu taşıma araçlarının sularla kaplandığı, birçok aracın ve insanın ise yollarda mahsur kaldığı İstanbul’daki sel felaketi,  “afet” olarak nitelendirildi. Bu felaket, sabah saatlerinde dışarıda olan İstanbullulara zorlu anlar yaşatırken, birçok sokak hayvanın da zarar görmesine neden oldu.

Şimdi ise dün yoğun yağışın etkisiyle İstanbul’da gerçekleşen sel felaketinin çarpıcı sonuçları gün yüzüne çıkmaya başlıyor. Henüz yaşanan afetin maddi boyutuyla ilgili resmi bir açıklama gelmemesine rağmen, yaşanan sel felaketinin yaklaşık 200 milyon liralık sigortalı hasara neden olduğu tahmin ediliyor.

2009’daki Sel Felaketi En Büyük Maddi Kayba Neden Oldu!

2009'daki Sel Felaketi En Büyük Maddi Kayba Neden Oldu!Geçmişten bugüne, İstanbul’da birçok sel felaketi meydana geldi. Yaşanan felaketlerden dolayı tam 99 bin kişi evsiz kalırken, maddi kayıp ise 2.5 milyon doları aştı.

Fakat bugüne kadar ki en büyük maddi kayba 2009 yılında yaşanan sel felaketi neden oldu. Sigortacıların toplamda 1 milyar dolar hasar ödemesi yaptıkları 2009 yılının ardından, İstanbullular 18 Temmuz 2017 sabahı yeni bir sel felaketine uyandılar.

Sigortalı Hasar 200 Milyon TL!

Sigortalı Hasar 200 Milyon TL!1 yıllık yağışın sadece 12 saat içerisinde yağması hem maddi hem de manevi kayba neden oldu. “Afet” olarak tanımlanan bu vahim olayın ardından, zarar tespiti için inceleme başlatılacak. Fakat tahmini bilgilere göre zarar gören ve kasko sigortası olan araçların %95’inde sel teminatı yer alıyor.

200 Milyon TL HasarAyrıca gerek kamuya ait metro istasyonları ve toplu taşıma araçlarının yanı sıra konut ve iş yerlerinin de bu sigorta kapsamında oldukları belirtiliyor. Tahmini tespitlere göre; İstanbul’daki sel felaketinin sigortalı hasarının 200 milyon TL’yi aşabileceği ifade ediliyor.

Hasar Tespitinden 1 Ay Sonra Zarar Karşılanacak!

Hasar Tespitinden 1 Ay Sonra Zarar Karşılanacak!Toplamda kaç aracın, binanın ya da dükkanın hasar gördüğü resmi olarak bilinmiyor. Ancak resmi ağızlardan yapılan açıklamalara göre, hasar tespiti yapıldıktan 1 ay sonra, araçların zararının kasko tarafından, iş yeri ve konutların zararının ise paket poliçeden karşılanacağı belirtiliyor.

Sel teminatından sadece sigortalıların faydalanabileceği belirtilirken, sigortalama oranı düşük, hasar gören bazı konut ve küçük iş yerlerinin zararının ise karşılanıp karşılanmayacağı bilinmiyor. Bu nedenle de sigortalı hasarın 150 ila 200 milyon lira civarında olması bekleniyor.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum