Yatırım yapmaya başla!

İstanbul Kalkınma Ajansı 809 Projeye 700 Milyon TL Destek Sağladı

İstanbul’un küresel rekabet gücünü artırmak için çalışmalar yapan İstanbul Kalkınma Ajansı, kurulduğu günden bu yana 700 milyon lira proje desteği verdi.
İstanbul Kalkınma Ajansı 809 Projeye 700 Milyon TL Destek Sağladı

İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA), 20. Kalkınma Kurulu Toplantısı kapsamında kurulduğu günden bu yana gerçekleşen çalışmalar açıklandı. İSTKA Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İstanbul’un küresel boyutta rekabet gücü yüksek bir şehir olması için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Bu kapsamda çevreye duyarlı, insan odaklı ve bütüncül bir yaklaşım çerçevesinde hareket ettiklerini dile getirdi.

İSTKA kurulduğu günden bu yana 809 projeye, toplamda 700 milyon lira finansal destek sağladı.

İSTKA Yönetim Kurulu Başkanı İstanbul Valisi Ali YerlikayaToplantıya Yönetim Kurulu Başkanı Ali Yerlikaya’nın haricinde diğer yönetim kurulu üyeleri ile; İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, İstanbul Sanayi Odası Başkanı Erdal Bahçıvan, Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Hamza Akbulut, İSTKA Genel Sekreteri Dr. Fatih Pişkin ve Kalkınma Kurulu Üyeleri katılım sağladı.

Ajansın 2010 yılından bu yana 8 defa mali destek programları için ilana çıktığı ve 38 farklı program yürüttüğü açıklandı. İstanbul’un uluslararası alanda rekabet gücünü artırmak için yapılan çalışmaların; yenilikçilik, girişimcilik, yaratıcı endüstriler, çocuklar ve gençler olmak üzere 4 ana tema üzerine kurulduğu bildirildi.

YKY Başkanı Yerlikaya, 2018 ve 2019 yıllarında 81 adet projeye 87 milyon lira destek sağladıklarını söyledi. Bu sayede İstanbul’un ekonomik, kültürel be sosyal kalkınmasına hizmet etmeye devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Yenilikçi ve Yaratıcı İstanbul Mali Destek Programı ile 34 projeye 44 milyon 720 bin lira mali destek sağlandı.

İSTKA Destekleriİnovasyon gibi girişimcilik alanlarına daha çok önem verdiklerini söyleyen Yerlikaya; şehrin yenilikçiliğine, teknoloji gelişmesine, sanayi üretim yapısının dijital dönüşümüne ve üretimde katma değerinin artırılmasına yönelik çalışmalar yaptıklarını anlattı.

2018 yılı Girişimcilik Mali Destek Programımız çerçevesinde odağında teknoloji ve yenilikçilik olan 16 projeye 13 milyon 809 bin lira katkı sunduklarını belirtti. Gençlere verdikleri öneme değinerek, Çocuklar ve Gençler Mali Destek Programı kapsamında 31 projeye 28 milyon lira katkı sağladıklarını açıkladı.

Ajansın orak bir vizyonla yönetildiğini, bundan sonra da İstanbul’un sürdürülebilir gelişim, çevre dostu enerji duyarlılığı, inovasyon, yenilikçi ve teknolojik gelişmelerin arttığı bir şehir olması için çaba sarf edeceklerini dile getirdi.

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Ekonomi kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum