Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İstanbul Havalimanı’na 2020 Yılı İçinde 6 Yeni Hava Yolu Şirketi Gelecek

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’na 6 yeni hava yolu şirketinin geleceğini ve tüm fazlar bittikten sonra ekonomiye 40 milyar dolar katkı sağlayacağını söyledi.
İstanbul Havalimanı’na 2020 Yılı İçinde 6 Yeni Hava Yolu Şirketi Gelecek
HABER GİRİŞ
SON GÜNCELLEME

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, İstanbul Havalimanı’nın Türk havacılık alanına getireceği yeniliklerden bahsetti.

Türkiye Turizm Yatırımcıları Derneği’nin (TTYD) Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi’nin desteğiyle düzenlediği Turizm Yatırımcıları Forumu (TIF 2020) kapsamında konuşan Samsunlu, ülke ekonomisine sağlayacağı katkıları ve yatırımcıların ilgisini anlattı.

İGA Havalimanı Genel Müdürü Samsunlu İstanbul’dan 126 ülkeye uçuş olduğunu söyledi.

İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü SamsunluMega Projeler başlıklı oturumda konuşan Kadri Samsunlu, Türkiye’nin konumu itibarıyla birçok ülkeye uçuş yaptığını belirtti. Ülkemizde hava limanı sayısının 2000’li yıllarda 26 olduğunu, şu an ise 56’ya yükseldiğini söyledi. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar sayıda yeni havalimanı olmadığını söyleyen Samsunlu, 17-18 yıl içerisinde hayata geçirilen projeler sayesinde havacılıkta çok hızlı ilerleme kaydedildiğini belirtti.

İstanbul Havalimanı’nın tüm fazları tamamlandıktan sonra ülke ekonomisine 40 milyar dolarlık katkı sağlayacağını açıkladı. Söz konusu projenin kısa vadeli olmadığını ve 50 – 100 yıl için yapıldığını belirtti.

“Şu anda çok iyi bir trend var. Slot kapasitesini büyüttüğümüz için yeni hava yolları geliyor. 2019’da 11 yeni hava yolu şirketi geldi. 2020 için şu an gelmesi kesinleşen 6 hava yolu var. Bu trend önümüzdeki günlerde devam edecek. Türkiye’nin önü çok açık. 2020 bizim için artık tamamen tıkır tıkır çalışacağımız bir yıl olacak.” şeklinde açıklamada bulundu.

GCM Yatırım Banner

Doğuş Grup Başkan Vekili Hüsnü Akhan ise Galataport Projesi’ni kapsayan bir sunum yaptı. Akhan, Doğuş Grubu ve Bilgili Holding tarafından gerçekleştirilen projeye büyük şirketlerden yatırımcı ilgisinin yoğun olduğunu belirtti.

Manşet Haberleri

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu | 2024/2Ç Kar/Zarar 35.99%/64.01%
Piyasalar yükselişte veya düşüşte olabilir.
Fiyat beklentini iki yönlü değerlendir.