Yatırım yapmaya başla!

İstanbul’da Afete Dönüşen Yağmur Sonrası Oluşan Manzaraya Sosyal Medyadan Gelen Yorumlar

Gece aralıklarla devam eden yağmur, sabah saatlerinde ise şiddetini arttırıp, gök gürültülü sağanağa dönüştü. İstanbul adeta batık kent haline geldi!
İstanbul’da Afete Dönüşen Yağmur Sonrası Oluşan Manzaraya Sosyal Medyadan Gelen Yorumlar

Sabah saatlerinde başlayan şiddetli sağanak yağış, bu kez kelimenin tam anlamıyla İstanbul’u “felç” etti. İşe gitmek için yola düşen İstanbullular, kısa süre içerisiinde sel götüren yollarda, ulaşım terminallerinde ve araçlarda mahsur kaldılar. Toplu taşımada yaşanan olumsuzluklar, altyapı sorunları adeta İstanbul’da yaşayanları çileden çıkardı.

Kimileri “afet” sayılabilecek bu olayın ciddiyetini sorgulamayıp, bu durumu da mizaha vururken, kimileri ise isyan bayrağını çekerek, yaşadıkları bu zorlu durumdan kurtulabilmenin yolunu aradılar. Herkesin bildiği ve kimsenin önlem almadığı bu afetle ilgili tüm detayları sizlerle buluşturuyoruz.

65 Kilogram Yağış Düştü! 100 Kilograma Ulaşabilir!

65 Kilogram Yağış Düştü! 100 Kilograma Ulaşabilir!Belki de İstanbul’a tarihi boyunca bir günde bu kadar yoğun yağış almamıştı. AKOM’dan yapılan açıklama da bu doğrultudaydı. Metrekareye 65 kilogram yağış düştüğünü belirten bu açıklamanın ardından MGM; “bugün için Türkiye’de kuzeybatı kesimlerde tahmin edilen yağış miktarının 100 kilograma ulaşmış olabileceğini” açıkladı.

Ümraniye’de D-100 karayolunun sular altında kaldığı ile ilgili iddialar geldikten sonra İBB; 6388 personel, 1194 araç, 417 motopomp, 786 dalgıç pompası ve ekipmanla çalışma başlattığını resmi Twitter sayfasından duyurdu.

Meteoroloji ve AKOM Dün Uyarmıştı!

Meteoroloji ve AKOM Dün Uyarmıştı!İstanbul’da sabah saatlerinde başlayan gök gürültülü sağanak yağışla E-5 karayolu ve ara yollarda oluşan su birikintileri sürücü ve vatandaşların zorlu anlar yaşamasına neden oldu. Aslında meteoroloji ve AKOM bugün için sağanak yağış uyarısında bulunmuştu.

MGM’nin uyarısında; “sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların gece saatlerinden sonra ve yarın (bugün), İstanbul başta olmak üzere, Bursa, Yalova ve Batı Karadeniz kıyılarında etkili olmasının beklenildiği” belirtilmişti. AKOM ise sabah 8.30 civarında sel riskine karşı uyarıda bulunmuştu.

Valilik’ten Gelen Son Dakika Uyarısı!

Valilik'ten Gelen Son Dakika Uyarısı!Yağışın şiddetini arttırması ve İstanbul’u tamamıyla felce uğratması, İstanbul Valiliği’nin de uyarıda bulunmasına neden oldu. İstanbul’un bugün itibariyle yoğun yağış alması ve ulaşımda sorunlar yaşanmaması için özel araçlarla trafiğe çıkılmaması belirtildi.

Metro İstasyonları Sular Altında Kaldı, Avrasya Tüneli Kapatıldı!

Metro İstasyonları Sular Altında Kaldı, Avrasya Tüneli Kapatıldı!Valiliğin yapmış olduğu uyarılara uyup, toplu taşımayı tercih edenler de yollarda kaldı. Yolda biriken su birikintileri nedeniyle araçlar ilerleyemedi, metroları su bastı ve metrobüslerin içleri ise sularla doldu. Ayrıca İstanbul’da gerçekleşen aşırı yağışın ardından Avrasya Tüneli’nin de bir süreliğine kapatıldığı belirtildi.

Ulaştırma Bakanı: “Bu Bir Afettir” Dedi, Topbaş: Öğleden Sonra Daha da Şiddetleneceğini” Belirtti!

Ulaştırma Bakanı: "Bu Bir Afettir" Dedi, Topbaş: Öğleden Sonra Daha da Şiddetleneceğini" Belirtti!İstanbul’un en fazla yağış aldığı ilçesi Silivri’de ise birçok vatandaş yollarda ve evlerinde mahsur kaldı.  İtfaiyelerin botlarla kurtarma çalışmalarına başlamasının ardından, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, can kaybının yaşanmadığını belirtti.

Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan da “bu bir afettir. Ulaşılamayan kimse yok. Hasar tespit edilince zararın karşılanacağını” belirten bir açıklama yaptı. İBB Başkanı Kadir Topbaş ise yağışın öğleden sonra daha da şiddetleneceğini duyusunda bulundu. Peki, yağmur İstanbul’u ne zaman terk edecek?

İstanbul’a Tam 6.280 Yıldırım Düştü!

İstanbul'a Tam 6.280 Yıldırım Düştü!EUStormmap adlı şiddetli hava olaylarını önceden tahmin eden site, İstanbul’a düşen yıldırım sayısını ve yoğunluğunu bu şekilde haritaladı. Yağış sırasında İstanbul’a toplamda 6.280 yıldırımın düştüğünü belirten EUStormmap, üyelerinin Facebook hesabı üzerinden bölgedeki hava durumu detaylarına da canlı olarak erişebilmelerini sağlıyor.

İstanbul’daki Yağış Ne Zaman Sona Erecek?

İstanbul'daki Yağış Ne Zaman Sona Erecek?“Bir yılda yağan yağmur, 12 saatte yağdı. Bu bir afettir. Dün yağışın geleceğini gördük ve Cumhurbaşkanımıza ile Başbakanımıza anlattım.” diyen Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yağışların ise Çarşamba akşamına kadar süreceğini sözlerine ekledi.

İşte İstanbul’daki yağmur ile ilgili sosyal medyaya yansıyanlar;

Ücretsiz VİOP deneme hesabı açın ve 100.000 lira sanal para ile risk almadan nasıl yatırım yapacağınız öğrenin.Doviz Yatırımı Doviz Yatırımı
#Sosyal Medya kategorisini keşfet

Daha fazla içerik yükleSAT AL
Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.
Ayrıntılar
Onaylıyorum