Paratic Piyasalar Mobil Uygulama Icon
Paratic Haber: Ekonomi, Finans RSS Interactive

İsrail Ordusundan Kara Harekatıyla İlgili Yeni Açıklama

İsrail'in planladığı Gazze'ye yönelik kara harekatının takviye ABD kuvvetleri gelene kadar ertelendiği açıklandı. Detaylar haberin içerisinde;
İsrail Ordusundan Kara Harekatıyla İlgili Yeni Açıklama
HABER GİRİŞ

Filistin-İsrail arasındaki savaşın yayılmasına ilişkin endişeler devam ediyor. İsrail ordu radyosundan Anadolu Ajansı’nın (AA) edindiği bilgiye göre Tel Aviv, bölgeye takviye ABD kuvvetleri gelene kadar Gazze Şeridi’ne yönelik kara savaşını ertelemeye karar verdi.

Edinilen bilgiye göre ABD, İran’ın bölgedeki güçlerine yönelik saldırılarının artması endişesiyle kara manevrasına hazırlık olarak Orta Doğu’ya takviye Amerikan kuvvetleri gönderme planını İsrail’e bildirdi.

Takviye Amerikan güçleri gönderilene kadar İsrail’in beklemesi ve kara harekatının ertelenmesi konusunda mutabık kalındığı tahmin ediliyor.

İsrailli Askeri Güçlerin Operasyonel Hazırlığı Artırılacak

Operasyonun ertelenmesinin tek nedeninin bu olmadığını savunan İsrailli yetkililer, ertelemeye askeri güçlerin operasyonel hazırlığının artırılması, Hamas’ın elindeki esirler meselesine çözüm bulunması ve ek serbest bırakma anlaşmalarının uygulanması gibi nedenlerin olduğu belirtildi.

Orta Doğu’ya daha fazla ABD kuvveti gönderilmesinin İsrail’in çıkarına olduğu kabul edilerek, kuvvetlerin savaşın ilerleyen aşamalarında artabilecek saldırılarda ortaklaşa hareket edilmesine yardımcı olacağı ileri sürüldü.

Manşet Haberleri
Sponsorlu
BİST 100 Günü Nasıl Kapatır?

ABD Başkanı Joe Biden dün resmi X hesabı üzerinden İsrail’in kendini savunma hakkı olduğunu söylemişti. Ancak açıklamasında, İsrail’in savaş yasalarına göre nasıl hareket etmesi gerektiğini de belirtmişti.

Biden dün Gazze’deki Filistinli sivillere yönelik ilk insani yardım sevkiyatı için anlaşma sağladığına dikkat çekmişti.

KAYNAK: AA

Size daha iyi hizmet verebilmek için Yasal Mevzuat çerçevesinde, veri politikalarımızda belirtilen amaçlarla sınırlı olmak üzere çerezler (cookies) kullanıyoruz. Detaylı bilgi ve izin iptali ile ilgili olarak Gizlilik Politikamızı inceleyebilirsiniz.

Ayrıntılar
Sponsorlu
Hesabınızı şimdi oluşturun!
Kolay kayıt, hızlı işlem ve uzman analizlerle finansal başarıya giden yolda lider adımı atın.